in

Periscope Rakibi Meerkat Android’de!

Meerkat Android

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen kapalı Beta testinin ardından Meerkat uygulaması Android işletim sistemli cihaz kullanıcılarının hizmetine sunuldu.

Meerkat şu an Google Play mağazasından indirilebiliyor. Android 4.2 ve daha güncel işletim sistemi sürümüne sahip cihazlar desteklenmekte. Uygulama canlı yayın (stream) akışının bildirimini Twitter‘a gönderme ve takipçilerin Twitter kullanarak yayına yorum yapmalarına olanak tanıyor. Periscope‘un aksine Meerkat ile yaptığınız yayın tamamlandığında yayın kaydı serviste saklanmıyor. Kaydı daha sonra yayınlamak isteyen kullanıcıların yerel çözümler geliştirmeleri gerekiyor.

Canlı yayın uygulamaları hayatımıza yeni girmiş değil ancak Meerkat ve Periscope gibi uygulamaların sayesinde akıllı telefonlardan canlı yayın bugünlerde oldukça popüler hale geldi. Geçtiğimiz günlerde Cem Yılmaz ile Doğuş gibi ünlüler ve Ruşen Çakır ile İsmail Saymaz gibi gazeteciler de Periscope ile canlı yayın yapıp binlerce takipçi tarafından izlendi. Android kullanıcıları şu ana dek canlı yayın yapma eğlencesinden uzakta kalmışlardı ama artık Google’ın yeşil renkli robotunun hayranları da kamera karşısına geçip canlı yayının keyfini çıkarabilecek. Twitter’ın açıklamasına bakılırsa Periscope‘un Android versiyonu üzerindeki çalışmalar devam etmekte ve araç yakında kullanıma sunulabilir.

Android işletim sistemli akıllı telefonunuz için Meerkat‘i indirip yüklediyseniz canlı yayın deneyimlerinizi Destek sayfamızda paylaşabilirsiniz.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...