in

Android Cihazların %10’u Lollipop Versiyonunda

Google geride bıraktığımız Nisan ayının Android dağılım verilerini açıkladı. Sonuçlara baktığımızda beklenilen şekilde Android 5.0 sürümünün pazar payını arttırdığını ve tüm cihazların % 10‘unda Android Lollipop işletim sisteminin farklı versiyonlarının kurulu olduğunu görüyoruz.

Android 5.0 Lollipop tüm cihazların % 9‘unda kurulu, önceki ay bu değer % 5 seviyelerindeydi. Daha yeni sürüm olan Android 5.1 Mart ayında % 0.4 olan pazar payını % 0.7‘ye yükseltebilmiş.

Veriler incelendiğinde Android KitKat sürümünün ciddi bir pazar payına sahip olduğu açıkça fark edilebiliyor. Android 4.4 KitKat Mart ayındaki % 39.8‘lik dilimini % 41.4‘e çıkarmış.

Android Jelly Bean ve onun çeşitli versiyonları Nisan ayında düşüş yaşamayı sürdürüyor. Android’in güncelliğini kaybetmiş versiyonlarını taşıyan cihazların oranı % 40. 2011’de tanıtılan Android Ice Cream Sandwich dahi ürünlerin % 5.3‘ünde bulunmakta. Şüphesiz daha şaşırtıcı olan ise beş yıl önce kullanıma sunulan Android 2.3 Gingerbread‘in Android’li donanımların % 5.7‘sinde yer alması oldu.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...