Kategoriler
Konular

LG G4 Fotoğraf ve Video Kalitesi

LG G4 Fotoğraf ve Video Kalitesi

LG G4 fotoğraf ve video kalitesi değerlendirmesiyle karşınızdayız. Akıllı telefon 16 Megapiksel 1/2.6” kamera sensörü,  f/1.8 açıklık değerine sahip lens, geliştirilmiş optik stabilizasyon sistemi, lazer yardımlı otofokus ve cihazın en ilgi çekici detaylarından biri olan yeni renk spektrumu sensörü özellikleriyle geliyor.

Tek LED flaş sağ kısımda ve yapay / doğal aydınlatılan ortamlarda ışık tespit edilerek yeterli / gerekli aydınlatma uygun güçle sağlanabiliyor. Daha da önemlisi firma sensörün ışık ve nesnelerin farkını ayırt ederek daha doğru okumalar yapabildiğini belirtiyor. Sonuçlar bu iddiayı desteklemekte, sensör sahneleri başarılı şekilde analiz ederek gerçek hayattaki doğru renk tonlarını yakalayabiliyor. Sıradışı bir doygunluk söz konusu değil, gerçekçi bir görünüm elde ediliyor.

Yeni kameranın heyecan verici donanımından bahsederken LG’nin kamera uygulamasının geçtiğimiz yılın modeli G3‘teki kamera arayüzünden farklı olduğunu belirtelim. Uygulamada panorama, dual veya otomatik çekimin yanı sıra yeni manuel mod da bizlerle. Manuel modda tahmin edilebileceği üzere beyaz dengesi, odaklama, pozlama telafisi, ISO ve shutter hızı ayarlanabiliyor. Son seçenek ile uzun pozlama zamanlı fotoğraflar çekilebilmekte. Cihazın ses azaltma butonuna iki defa basıldığında kamera uygulaması hızla başlatılıp odaklama yapılarak kısa süre içerisinde fotoğraf çekimi gerçekleştirilebiliyor.

LG G4 Fotoğraf Kalitesi

LG G4 fotoğraf çekimleri söz konusu olduğunda adeta kükrüyor. Şunu açıkça söyleyebiliriz ki çekim yelpazesini geniş şekilde ele aldığımızda akıllı telefon şu an en başarılı cihaz konumunda. Dış ortam, makro ve HDR çekimler ürünün güçlü olduğu alanlar. Detaylar korunuyor, dinamik aralıkla iyi başa çıkabiliyor ve renkler doğal tonlarında. Cihazın fotoğraf kalitesi anlamındaki gerçek rakibiGalaxy S6. Ancak o cihazın güneş ışığı kamera karşısında olduğunda bazı sıkıntılar yaşadığını fark ettik.

HDR çekimlerde sonuçlar gerçekten etkileyici. Yüksek kontrastlı bölgeler uygun şekilde ayarlanıyor ve görüntünün tamamında dengeli bir pozlama elde ediliyor. Panoramik çekim sonuçları Galaxy S6 ve iPhone 6 Plus‘ı geride bırakmayı başarıyor.

İlginizi Çekebilir:  En iyi Apple Watch oyunları

Ön kısımda yer alan 8 MP çözünürlüklü kamera f/2.0 lense sahip ve Selfie çekimler için hayli ideal. Fotoğraflarda sunulan detayın yanı sıra geniş açı özellikte olduğu için kareye daha çok yüzsığdırılabiliyor. En iyi sonuçlar iyi aydınlatmalı ortamlarda görünüyor.

Şunu çok iyi biliyoruz ki akıllı telefonlar düşük ışık koşullarında sıkıntı yaşıyor. Daha önemli soru iyi aydınlatma koşullarında ne yapabildikleri olacaktır. LG G4 kullanıcıları geceleri huzurla uyuyabilir çünkü cihaz iyi aydınlatmalı sahnelerde görevini tatmin edici şekilde yerine getirebiliyor. Otomatik modda elde etmek istediğinizi yakalayabiliyorsunuz. Düşük ışık koşullarında ise manuel moda geçiş yapabilirsiniz. Burada shutter hızı ve ISO değerini dikkatli ayarlamalısınız. ISO değeri aralığının 50 – 2700 olduğunu sözlerimize ekleyelim.

LG G4 Video Kalitesi

LG G4 Fotoğraf ve Video Kalitesi 2

LG G4 video kalitesi üzerine konuşmaya değer sonuçlar sağlayabiliyor, çekimler tatmin edici. Elbette dış ortamlarda en iyi görüntü kalitesi yakalanıyor; özellikle yeni optik imaj stabilizasyonu sayesinde diğer telefonlardaki titreşim sorunları son buluyor. Ultra HD, Full HD, HD ve yavaş çekim modları hazır.

Video çekimlerinde detayların seviyesi, renk doğallığı, yakalama sürekliliği ve pozlama ayarının yönetimi mutlu ediyor. Sesler de başarılı şekilde kayda yansıyor. Düşük ışık koşullarında dijital gürültü hayli az.

LG G4 fotoğraf ve video kalitesi değerlendirmemiz bu şekilde. Sonraki yazımızda cihazın multimedya yetenekleri üzerinde duracağız.