Kategoriler
Konular

Suya Dayanıklı En İyi 10 Akıllı Telefon

Suya Dayanıklı En İyi 10 Akıllı Telefon rehberimizle karşınızdayız. Akıllı telefonlarda son birkaç yılda su ve toza karşı dayanıklılık özelliği görmeye başladık. Zorlu koşullar için özel olarak üretilmiş cihazlar daha öncesinde de vardı ancak bunlar az sayıda üretilmekte ve daha çok profesyoneller tarafından tercih ediliyor. Son kullanıcılara yönelik cihazlarda su ve toza dayanıklılık özelliği görmek sevindirici oldu.

Suya Dayanıklı En İyi 10 Akıllı Telefon

Tabii bu yeteneği yağmurda telefonla konuşabilme, cihaz üzerine sıvı dökülmesi ve cihazın ıslak zemine maruz kalması durumlarına karşı koruyucu olarak düşünmek lazım. Yani telefonla denize girmeniz ona veda etmenizi gerektirebilir. Şimdi dilerseniz son yıllarda kullanıma sunulan en başarılı suya dayanıklı akıllı telefonlara daha yakından bakalım.

Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5 Suya Dayanıklı En İyi 10 Akıllı Telefon

Galaxy S5 akıllı telefon şu an yaklaşık bir yaşında ve cihazın yerine bu yıl Galaxy S6 modeli konumlandırıldı. Ancak Samsung’un yeni amiral gemisi S5’teki önemli bir özellikten yoksun: Suya karşı dayanıklılık. Galaxy S5 su ve toza karşı dayanıklılık standartlarından biri olan IP67 sertifikası ile geliyor. Cihaz 1 metre ve 30 dakikaya kadar suya karşı dayanıklılık sağlayabiliyor.

Samsung Galaxy S5 Active

Samsung-Galaxy-S5-Active Suya Dayanıklı En İyi 10 Akıllı Telefon

Galaxy S5 Active akıllı telefon da tıpkı Galaxy S5 modeli gibi IP67 sertifikasına sahip ve su, toz ile şoklara karşı dayanıklılık vaat ediyor. Bu cihazda firma bir miktar ince ayar gerçekleştirmiş. Parmak izi okuyucu yok, kamera shutter’ı olarak kullanmaya müsait bir aktif tuş eklenmiş. Aynı zamanda fiziksel tuşlarla birlikte kauçuk gövde kullanılmış.

Samsung Galaxy Xcover 3

Samsung-Galaxy-Xcover-3 Suya Dayanıklı En İyi 10 Akıllı Telefon

Mart 2015’te resmi duyurusu gerçekleştirilen Galaxy Xcover 3 teknik özellikleri itibariyle giriş – orta seviye bileşenlere ev sahipliği yapıyor. Akıllı telefon IP67‘nin yanı sıra MIL-STD-810G sertifikasına da sahip. Tuz, toz, nem, titreşim, solar radyasyon, ulaşım ve termal şoklara karşı dayanıklılık sunarak ön plana çıkmayı başarıyor.

Sony Xperia Z3

Sony Xperia Z3 Suya Dayanıklı En İyi 10 Akıllı Telefon

Eylül 2014’te kullanıcılarla buluşturulan Sony Xperia Z3 akıllı telefonda IP68 sertifikasyonu var. Akıllı telefon toz geçirmezlik ile 30 dakika ve 1 metreye kadar suya dayanıklılık iddiası sunuyor. Firmanın amiral gemisi akıllı telefonu niteliğindeki üründe 20.7 MP çözünürlüklü ana kamera ve 4K video çekim olanağı hazır.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Sony Xperia Z2

Sony-Xperia-Z2 Suya Dayanıklı En İyi 10 Akıllı Telefon

Yaklaşık bir yıl önce teknoloji mağazalarındaki yerini alan ve Z3’ün öncülü konumundaki Sony Xperia Z2 akıllı telefon toz ile 1 metre derinlik ve 30 dakikaya kadar suya dayanıklı olduğunu ispatlayan IP58 sertifikası taşıyor. Cihazın teknik detayları Xperia Z3 ile büyük benzerlikler tgöstermekte ama elbette fiyatı daha uygun.

Sony Xperia Z3 Compact

sony-xperia-z3-compact Suya Dayanıklı En İyi 10 Akıllı Telefon

Yüksek performans beklentisi olan ama büyük ekranlı akıllı telefonlardan hoşlanmayan kullanıcı kitlesi için tasarlanan Xperia Z3 Compact akıllı telefon 4.6 inç genişlikli ekrana rağmen Xperia Z3 ile aynı teknik özelliklere sahip. Xperia Z3 Compact modelinde de IP68 sertifikası bizleri karşılıyor.

Sony Xperia M4 Aqua

sony-xperia-m4-aqua Suya Dayanıklı En İyi 10 Akıllı Telefon

Mart ayında resmen tanıtılan ve Haziran ayında satışa sunulması beklenen Xperia M4 Aqua modeli Premium Xperia Z serisi akıllı telefonların başarılı yanlarını orta seviyeye taşıyor. Akıllı telefonda tıpkı Xperia Z3 ve Xperia Z3 Comptact modellerinde olduğu gibi IP68 sertifikası mevcut.

HTC Desire Eye

HTC-Desire-Eye Suya Dayanıklı En İyi 10 Akıllı Telefon

Desire serisinde yer almasına rağmen üst düzey teknik donanımlar içeren HTC Desire Eye akıllı telefon 13 MP çözünürlüklü ve çift LED flaşlı Selfie kamerasıyla adından söz ettirmeyi başarmıştı. Geçen yılın son çeyreğinde satışa sunulan üründe IPX7 sertifikası var, yani toz geçirmezlik ile 1 metre ve 30 dakikaya kadar suya dayanıklılık sağlanabiliyor.

Huawei Honor 3

Huawei-Honor-3 Suya Dayanıklı En İyi 10 Akıllı Telefon

2013’ün ikinci yarısında kullanıcılarla buluşturulan Huawei Honor 3 akıllı telefon iddialı özellikler sunmuyor ama uygun fiyatlı bir cihaz edinmek isteyen kullanıcıları hedefliyor. Akıllı telefonda IP57 sertifikası ile toza ve 1 metre derinlik ile 30 dakikaya kadar suya dayanıklılık özelliği hazır.

Motorola Moto G

Motorola Moto G Suya Dayanıklı En İyi 10 Akıllı Telefon

Motorola geçtiğimiz yıllarda su dayanıklılığına sahip modeller geliştirmişti. Android işletim sisteminin varsayılan arayüzünü kullandığı için beğeni toplayan Moto G’de suya direnişli nano kaplama kullanılmış. Herhangi IP sertifikası bulunmayan akıllı telefon en azından su sıçramalarına karşı bir tedbir barındırıyor. Yazının 2016 versiyonu için de buraya tıklayın.