Kategoriler
Haberler

Nexus 6 Kullanıcıları Şebeke Bağlantısı Sorunu Yaşıyor

Kullanıcılardan gelen bilgilere göre Nexus 6 akıllı telefon şebeke bağlantısı sorunları yaşıyor. Cihaz zaman zaman baz istasyonu ile olan bağlantıyı kaybediyor ve tekrar bağlanabilmesi için yeniden başlatılması gerekiyor. Buna rağmen birkaç dakika sonra yine aynı durumla karşılaşılıyor.

Sorun farklı Android işletim sistemi sürümü ve farklı kullanıcılarda yaşanıyor. T-Mobile ve Sprint abonelerinin diğer operatör kullanıcılarına kıyasla daha fazla sıkıntı yaşadığı belirtilmekte. Problemin yazılım kaynaklı olduğu ve Google’ın kısa süre içerisinde bir güncelleme ile çözeceği tahmin ediliyor.

Motorola tarafından üretilen ve Kasım 2014‘te kullanıcılarla buluşturulan Nexus 6 akıllı telefon 5.96 inç Quad HD AMOLED ekran, Snapdragon 805 yongaseti, Adreno 420 GPU, 3 GB RAM, 13 MP kamera gibi iddialı donanımlara ev sahipliği yapıyor. Android sürüm güncellemelerine ilk elden ve diğer akıllı telefonlara kıyasla çok daha önce ulaşabilen cihaz özelleştirilmiş bir arayüz içermiyor, varsayılan Android arayüzünü kullanıyor.