Kategoriler
Haberler

Yeni Motorola Moto X’in Detayları Netleşiyor

Motorola Moto X akıllı telefon ciddi satış rakamlarına ulaşmasa da çok konuşulan bir ürün oldu. Cihazın üçüncü nesil yeni modeli hakkında detaylar gelmeye devam ediyor, hatırlayacağınız üzere kısa bir süre önce üründe 16 MP çözünürlüklü ve optik imaj stabilizasyonu teknolojisine sahip olan kameranın bulunduğunu bildirmiştik.

16 MP sensör ve IOS çok şaşırtıcı olmadı çünkü Samsung Galaxy S6 ve LG G4 gibi popüler amiral gemisi akıllı telefonlarda da kamera performansının hayli iyileştirildiğini gördük. Elbette bu durum Motorola için de yeni değil çünkü firmanın ürettiği Nexus 6‘da optik imaj stabilizasyonu mevcut, buradan gelen deneyim söz konusu.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Yeni Motorola Moto X’e LG G4‘te de yer alan Qualcomm Snapdragon 808 SoC’sinin güç vermesi bekleniyor. Bu yonga cihazın akıcı ve sorunsuz bir kullanım deneyimi sunması için yeterli. Üründe 4 GB RAM ve depolama için 32 veya 64 GB kapasiteli depolama birimi olması muhtemel. 5.2 inç genişlikli ve Quad HD çözünürlüğündeki AMOLED ekran sürpriz değil.

Selfie çekimler için 5 MP ön kamera ile öne bakan hoparlör içeren akıllı telefonda 3280 mAh kapasiteli pil ve Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemi hazır. Resmi tanıtımı henüz gerçekleşmediği için teknik detayların farklı olabileceği unutulmamalı.