Kategoriler
Haberler

Android One, General Mobile 4G ile Türkiye’de!

Google’ın ilk kez akıllı telefona sahip olacak kişileri hedeflediği Android One platformunun Türkiye ayağı, bugün Esma Sultan Yalısında yapılan lansmanla resmen başladı. Android One’ın Türkiye temsilcisi ise çok tanıdık bir marka: Ülkemizde Discovery modeliyle bir dönem satış rekorları kıran General Mobile!

Android One etkinliğinde General Mobile’ın Google ile bu platform için geliştirdiği telefonu olan General Mobile 4G de tanıtıldı. General Mobile tarafından tasarlanan cihazın tasarımında Google yetkililerinin de yardımı var. Android 5.1.1 işletim sistemine sahip ilk akıllı telefon olacak General Mobile 4G’ye Google tarafından oluşturulan bir diğer platform olan Nexus gibi 2 yıl boyunca sürekli güncelleme desteği sunulacak. Ayrıca General Mobile ile Google’ın, Android One platformu kapsamında farklı ürünler de çıkaracağı belirtildi.

İlginizi Çekebilir:  Android'de arama kayıtları ve kısa mesaj gizleme

Qualcomm’un 64-bit mimarideki Snapdragon 410 işlemcisine sahip olan General Mobile 4G, 5″lik IPS HD ekranla geliyor. Gorilla Glass 4 korumanın ekranla buluştuğu cihazda 2 GB RAM ve 16 GB arttırılabilir dahili hafıza yer alıyor. Çift LED’li 13 MP arka kamera ve 5 megapiksellik ön kamerasıyla güçlü bir görüntü çekim kalitesi vaat eden akıllı telefonun bataryası ise 2500 mAh. İsminden de anlaşılacağı gibi General Mobile 4G’nin çift taşıyıcılı 4G teknolojisine sahip olduğunu söylememize gerek bile yok.

Android One platformunun Avrupa’daki tek, global pazarda ise en güçlü telefonu olarak lanse edilen General Mobile 4G’nin fiyatı ise 699 TL. 15 Mayıs’ta Turkcell mağazalarında satışa sunulacak cihazla beraber 2 ay boyunca 2 GB internet paketi de hediye edilecek.

İlginizi Çekebilir:  iPhone yakında doğrudan ödemeleri kabul edebilir

Google Türkiye’nin General Mobile 4G için hazırladığı aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.