Kategoriler
Konular

İş Odaklı En İyi 10 Android Uygulaması

“İş Odaklı En İyi 10 Android Uygulaması”nı ele alan dosya konumuzla sizlerleyiz. Günümüzde akıllı telefon ve tabletlere daha çok oyun ve multimedya odaklı bir yaklaşım söz konusu ancak bu cihazlar yalnızca oyun, müzik, video, sosyal medya kullanımı için değil iş ve iş odaklı çalışmalarda da büyük önem taşıyabiliyor. Zorlu bir işte çalışıyorsanız ve çalışma düzeninizi sağlamanıza katkıda bulunacak, üretkenliğinizi artıracak uygulama arayışındaysanız burada tanıtacağımız araçlar ile önemli mesafe kat edebilirsiniz. Dilerseniz ‘İş Odaklı En İyi 10 Android Uygulaması’na daha yakından bakalım.

Basecamp

Basecamp görevleri organize etme ve insanlara atama olanağı sağlayan bir uygulama. İş akışını yönetme ve iş arkadaşlarıyla iletişimde büyük kolaylık sağlıyor. Herkesin hangi iş üzerinde yoğunlaştığını takip etmek mümkün. Asana gibi farklı alternatifler de mevcut ancak Basecamp sağlam bir görev yöneticisi uygulaması olarak ön plana çıkıyor. Google Play’den ücretsiz indirip akıllı telefonunuzda kullanabilirsiniz.

Chrome Remote Desktop

Chrome-Remote-Desktop İş Odaklı En İyi 10 Android Uygulaması

Chrome Remote Desktop adından da anlaşılabileceği üzere akıllı telefonunuzdan bilgisayarlarınıza uzaktan erişim imkanı sağlıyor. Bu araçtan faydalanabilmek için sisteminizde Google Chrome tarayıcısının kurulu olması şart. Özellikle işteyken evdeki ve evdeyken işte kullandığınız bilgisayarınıza uzaktan erişim için faydalı olacaktır. Akıllı telefonunuz ile yoğun işlemler yapamasanız da önemli dosyalara ve bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Evernote

Evernote bulabileceğiniz en güçlü not alma uygulaması konumunda. Notlarınızı ve fikirlerinizi kayıt altına almak için not defterleri ile çalışma ortamları oluşturabiliyorsunuz. Kaydettiğiniz içerikleri başkalarıyla paylaşabilir, yapılacaklar ve görev listeleri hazırlayabilirsiniz. Mac, Windows ve Linux dağıtımları için masaüstü yazılımları ve web arayüzü ile eşitleme imkanı mevcut. Özellikle iş odaklı kullanıma yönelik faydalı özellikleri var. Uygulama içi satın alma seçenekleriyle gelişmiş özellikleri aktifleştirebilirsiniz.

Google Drive

Google Drive İş Odaklı En İyi 10 Android Uygulaması

Google Drive ünlü teknoloji şirketinin web tabanlı bulut depolama ve ofis ekosistemini oluşturuyor. Google Drive bünyesinde kelime işlemci aracı Google Docs, tablo uygulaması Google Sheets ve sunum oluşturma için Google Slides bulunmakta. Ücretsiz hesap ile 15 GB depolama alanı sunuluyor, daha fazla depolama için ücretli abonelik gerekiyor. Çevrimiçi servislerin doğası gereği gerçek zamanlı bir arada çalışma imkanı sağlayabiliyor. İş odaklı dökümanların paylaşımı ve yönetimi hayli kolay. Dosyalara erişimi ve izinleri kısıtlayabiliyorsunuz. Google Drive harika ve sağlam bir çözüm.

Google Hangouts veya Skype

İş dünyasında iletişim en önemli konu. Günümüzde e-posta, telefon, kısa mesajlar ve anlık mesajlaşma uygulamalarıyla kolayca ve hızlı iletişim kurulabiliyor ancak bazen görüntülü görüşme ve video konferasların yerini diğer alternatifler tutamıyor. Bu noktada Google Hangouts ve Skype uygulamaları ön plana çıkmakta. Her ikisi de 10 kişiye kadar gruplardan oluşan görüntülü görüşmeler gerçekleştirme imkanı sunuyor. Mesajlaşma imkanı da var ve ikisi de ücretsiz.

Microsoft Office ve OneDrive

Microsoft’un Google Drive rakibi; office uygulaması ve bulut depolama hizmetini Android’e getiren çözümü var. Bulut depolama hizmeti OneDrive adını taşıyor ve ücretsiz kullanımda daha fazla depolama alanı sunuyor. Microsoft Office’i herkes tanımakta ve uygulamalar ücretsiz. Android’li akıllı telefonlar için Office Mobile, tabletler içinse daha güçlü versiyon olan Word, Excel ve PowerPoint uygulamaları geliştirilmiş durumda. Microsoft’un yazılımlarına alışkın kullanıcılar için gerçekten iyi bir seçenek.

MyStocks

MyStocks uygulaması stok takibi için geliştirilmiş basit bir çözüm. Araç ile stok takibi sürekli olarak yapılabiliyor. Bildirim, analiz, tablolama ve parola koruması gibi özellikler sunuluyor. Kişisel kullanım için biraz fazla detaylı olsa da dikkate değer bir seçenek. Başarılı çekirdek fonksiyonlarının yanı sıra DashClock ve Android Wear desteği de hazır.

Slack

Slack ekipteki diğer insanlara yardım için iletişim kurma olanağı sağlayan bir uygulama. Moderatörler mevcut konular için kanallar oluşturuyor ve buradan konu takibi yapılabileceği gibi döküman, sunum ve diğer iş materyalleri kolayca paylaşılabiliyor. Hangouts, Asana, Dropbox, Twitter, ZenDesk gibi online servislere entegrasyon var. Web, mobil, PC / Mac / Linux desteğinin olması sevindirici.

Square Register

Satış takip uygulaması olan Square Register envanter numaralarını görme ve takip etme imkanı sağlıyor. Gerektiğinde makbuz da gönderebiliyorsunuz. ABD, Kanada ve Japonya’da iş sahipleri Square Reader ile akıllı telefonlarını kredi kartı okuyucu olarak kullanabiliyor. Küçük işletmeler için büyük kolaylık sağlayan bu uygulama yazıcıya bağlanıp çıktı da verebilmekte. Ülkemizde de bu tip servislerin yaygınlaşmasını umuyoruz.

Todoist

Todoist kişisel görevlerinizi sınıflandırma ve yönetmede kullanabileceğiniz başarılı bir uygulama. Bilgisayar, web ve mobil desteği olduğu için listelerinizi çapraz platformlar arasında eşitleyebilir ve etiket ile kategorilere ayırarak kolay erişim imkanı elde edebilirsiniz. Görevlere notlar yazma, hatırlatıcı gibi özelliklere sahip olan uygulamada yıllık 29 USD karşılığında Premium hesap açabilirsiniz. Efektif, hızlı ve verimli bir çözüm.