Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp’ın Tasarımı Baştan Aşağı Yenilendi!

Dünyanın bir numaralı anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Android 4.4 KitKat ve Android 5.0 Lollipop sürümleri ile sürekli kendini güncelleyen uygulama, çok yakın bir zamanda arama özelliğine sahip olmuştu ve şimdilerde ise Android 5.0 Lollipop kullanıcıları için yeni 2.12.87 güncellemesi yayımlandı.

whatsApp

Bu yayımlanan güncelleme ise WhatsApp’ın tasarımı baştan aşağı yenilendi ve özellikle arama ekranında yaşanan en büyük değişim ise arka plan ve tasarım renginin daha canlı olması ve arama ekranındaki simgelerin eskiye kıyasla daha küçük olması ekranın daha da büyümesini sağlamış.

whatsapp

Bununla beraber sohbet ekranında yaşanana diğer bir değişim ise duvar kağıdı oluyor. Duvar kağıdı eski sürümlerde daha belirgin hatlara sahipti ve artık yenilenen WhatsApp ile arka plandaki duvar kağıdı biraz daha sade bir görünüme kavuşan duvar kağıdının haricinde ise ekranın sağ üst tarafında bulunan menüde yer alan simgeler güncelenen WhatsApp ile ortadan kaldırılmış ayrıca “mesaj yaz” butonu biraz daha büyük bir boyuta sahip olmuş.

nexus2cee_whatsapp-material-21

Tasarım ve kullanılabilirlik olarak daha sade bir görünüme kavuşan WhatsApp, uygulama geliştiricilerin açıklamasına göre çok yakın bir zamanda iOS için de yeni bir güncelleme yayımlayacaklarının müjdesini de paylaştı.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp en iyi etiket uygulamaları