Kategoriler
Konular

En İyi Beş Android Kamera Uygulaması

En İyi Beş Android kamera uygulaması ile karşınızdayız. Akıllı telefonlarının sunduğu varsayılan özelliklerle yetinmeyen kullanıcılar çeşitli özel çözümlere yönelebiliyor. Android işletim sistemli akıllı telefonların bazılarında kamera arayüzleri yetersiz ve beklentileri karşılayamıyor. Teknoloji dünyasına yakın olan kullanıcılar daha yaratıcı seçenek ve teknik detaylar içeren kamera uygulamaları istiyor. Biz de sizlere “En İyi 5 Android Kamera Uygulaması”nı tanıtmak istedik. Buradaki uygulamalar fotoğraflara çeşitli efektler katarak düzenleme ve paylaşma imkanı sunan uygulamalardan farklı, fotoğraf çekme işlemini ilk elden kontrol etme olanağı sağlıyorlar. Dilerseniz şimdi uygulamalara daha yakından bakalım.

Google Camera

google_camera En İyi 5 Android Kamera Uygulaması

Akıllı telefonunuzun varsayılan kamera arayüzü ilginizi çekmiyorsa Google’ın stok Android işletim sisteminde sunduğu kendi kamera uygulaması beğeninizi kazanabilir. Uygulamanın arayüzü hayli temiz ve sade. Önemli, çekirdek fonksiyonlara hızlı erişim mümkün hale getirilmiş. En dikkat çekici özelliklerden biri Photo Spheres çekimi ve paylaşım olanağı. Lens Blur modunda da simule bir alan derinliği etkisi yaratılabiliyor. Google Camera fotoğraf çekimi sürecini basitleştirmek için doğru bir çözüm.

Camera ZOOM FX

Camera ZOOM FX en çok tercih edilen üçüncü parti kamera uygulamalarından biri konumunda. Araçta sesle çekim aktivasyonu ve hızlandırılmış çekim olanakları mevcut. Standart ve zamanlayıcı ile çekim imkanı da hazır. Filtrelere canlı ön izleme yapılabiliyor, donanımsal buton ve jestlere spesifik özellikler atanabiliyor. Kamera sesinin kapatılabilmesi güzel bir detay. Eklentiler yardımıyla uygulama özelleştirilebiliyor, çok sayıda uygulama içi satın alma ögesi var. Mutfağında her türlü detayı barındıran bir uygulama arayışındaysanız Camera ZOOM FX’i tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  En iyi Apple Watch oyunları

Camera 2

Camera 2 uygulaması Paper Camera aracının geliştiricilerinin eseri. Uygulamada hayli çok sayıda filtreler ile anlık ön izleme yapabiliyorsunuz. Bunlardan birçoğu fotoğrafları karikatürize ediyor. Çok sayıda filtre arasından seçim yaparak fotoğraf özellikleri kolaylıkla değiştirilebilmekte. Uygulama düzenlemeler için canlı ön izleme yapabiliyor, yani doğru ayarları bulduğunuzdan emin olmak için sürekli fotoğraf çekmek zorunda kalmayacaksınız.
https://www.youtube.com/watch?v=OLMvJykiuEc

Camera FV-5

Camera FV-5 çekimler üzerinde aşırı miktarda kontrol olanağı sahibi olmak isteyen kullanıcı kitlesini hedefliyor. Arayüzde yer alan ayar ve seçeneklerle büyük boy DSLR makineleri andırmıyor değil. Pozlama telafisi, ışık ölçümleme, hızlandırılmış çekim, EXIF ve XMP metadata, canlı histogram gibi özellikler bulunuyor. Elbette dokunmatik ekranlara uygun optimizasyon ve donanımsal butonları yeniden görevlendirme mevcut. Fotoğraf çekimi işlemini ciddiye alıyorsanız Camera FV-5 uygulamasını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.
camera_awesome En İyi 5 Android Kamera Uygulaması

Camera Awesome

Camera Awesome faydalı özelliklere ev sahipliği yapan başarılı bir uygulama. Araç ile odaklama ve beyaz dengesi ayarları için farklı hedef alanları seçebiliyorsunuz, düşük ışık koşullarında şüphesiz kolaylık sağlayacaktır. Uygulamada altın oran, 1/3 kuralı, Trisec ve karelere bölümleme konusunda yararlı rehberler var. Varsayılan kamera arayüzünün sunduklarıyla yetinmek yerine kamera uygulamanızda çekim sonrası düzenlemeleri önceden sağlayacak özellikler istiyorsanız Camera Awesome ideal bir seçenek olacaktır.