Huawei Nexus'a Özel İşletim Sistemi Geliştiriyor!

REKLAMLAR

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, yeni Nexus'u hayata geçiren firma olacak ancak Google ile aralarında hala kara bulutlar gezmeye devam ediyor.

REKLAMLAR

Huawei ve Google arasında ilk olarak Nexus'ta hangi işlemci kullanılacak konusu büyük bir olay olmuştu. Huawei Kirin 930 işlemcisini kullanmak istiyordu, Google ise Snapdragon 810 işlemcisini kullanmaktan yanaydı ancak bu konuda ortak bir karara varamaz iken şimdi ise Huawei yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Tartışma konusu ise Huawei'nin yeni Nexus'ta kendi işletim sistemini kullanmak istemesi oldu. Bildiğiniz gibi Samsung ve OnePlus kendi akıllı telefonlarında Tizen OxygenOS işletim sistemlerini kullanıyorlar ve Huawei'de bundan etkilenmiş olacak ki Nexus'ta kendi işletim sistemini kullanmak üzere çalışmalara başladığının bilgisini sundu ancak bu konuda Google yine karşısına çıktı ve Huawei'ye engel oldu. Google ve Huawei arasında sürüp giden bu anlaşmazlık inşallah Nexus'un beklenen tarihten daha geç bir sürede piyasaya çıkmasına neden olmaz.

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...