Kategoriler
Haberler

HTC One M9 mini Gelmeyecek

HTC One M9 mini versiyonunun kullanıma sunulmasını ister miydiniz? HTC Kuzey Asya’nın yöneticisi Jack Tong’a göre kullanıcılar 5 inç ve üzeri genişlikli ekranlara sahip akıllı telefonlara ilgi duyuyor. Firma da bu nedenle ürün gamını duruma göre şekillendirme niyetinde.

HTC amiral gemisi konumdaki One M9 akıllı telefonun ardından kısa süre içerisinde 5.2 inç ekranlı One M9+ ve 5.5 inç ekranlı One E9+ modellerini duyurmuştu.

Bu durum HTC’nin global stratejisini yansıtıyor mu? Tong’un açıklamalarında bu soru netleşmiş değil, ancak M7 ve M8 jenerasyonları Asya pazarında istenilen satış rakamlarını yakalayamadı.

İlginizi Çekebilir:  Android'de arama kayıtları ve kısa mesaj gizleme

Apple iPhone 5 inç altı amiral gemisi akıllı telefon segmentine ihtiyaç olduğunu kanıtlamıştı, burada metal gövde içeren tek alternatif de HTC’nin çözümleri. Ama One mini ve One mini 2 üst segmentte değil orta seviye akıllı telefonlar olarak konumlandırılmakta.

Tablet satışlarının düşük seviyelerde ilerlediği bugünlerde HTC’nin geniş ekranlı akıllı telefonlara odaklanacağı açık. HTC’nin son tableti 2011 yılında kullanıma sunulmuş ve firma daha sonra Google markalı Nexus 9‘u geçen yıl hazırlamıştı.