Kategoriler
Konular

En İyi Beş Android Arayüz Uygulaması

En İyi 5 Android arayüz uygulaması ile tanışacağımız dosyamızla karşınızdayız. Launcher olarak da nitelendirilen arayüz uygulamaları Android kullanıcılarının akıllı telefonlarını özelleştirme imkanı sağlıyor. Görünümü, simgeleri ve fontu tamamen değiştirebilen bu araçlar ile kullanıcılar akıllı telefonlarını kendi kullanım alışkanlıklarıyla örtüşecek biçimde şekillendirebilmekte. Ana ekranınızı her zaman olmasını istediğiniz basit ya da komplike bir forma kavuşturabilir, telefonunuzda ince ayarlar yaparak varsayılan kullanıcı arayüzünü büyük ölçüde düzenleyebilirsiniz. Akıllı telefonunuzun kutusundan çıktığı halini değiştirmek ve yeni sulara yelken açmak niyetindeyseniz yeni bir launcher’a geçiş yapma zamanınız gelmiş demektir. “En İyi 5 Android Arayüz Uygulaması”na dilerseniz daha yakından bakalım.

Action Launcher: Pixel Edition

action-launcher En İyi 5 Android Arayüz Uygulaması

Action Launcher akıllı telefonlarda önemli değişikliklere imza atsa da normal bir launcher aracından beklenilen niteliklere de sahip. Standart bir uygulama dock’u içermiyor, bunun yerine cihazda kurulu uygulamaların sıralandığı bir liste var. Shutters ve Covers özellikleri sayesinde uygulama ve içeriklere kolayca erişim imkanı sağlıyor.

Yeni versiyon Action Launcher 3 Android 5.0 Lollipop işletim sisteminin tasarım anlayışıyla örtüşüyor ve bazı yeni özelliklerle geliyor. Uygulamanın herkesin deneyebileceği ücretsiz bir versiyonu var, 4.99 USD karşılığında ise zaman kazandırıcı özellikler barındıran ücretli sürüme geçiş yapılabiliyor.

Google Now Launcher

Google Now Launcher saf ve temiz Android deneyimi yaşamak isteyen kullanıcıları hedefleyen bir çözüm. Google tarafından geliştirilen ve Nexus serisi cihazlarda kurulu gelen arayüz uygulaması ile akıllı telefonunuzun memnun kalmadığınız varsayılan arayüzünden gönül rahatlığıyla uzaklaşabilirsiniz. Hızlı ve temiz geçişler sunan araçta uygulama ve widget’lar arasında akıcı çalışma imkanına sahip oluyorsunuz. Ülkemizde maalesef henüz kullanamasak da Google Now entegrasyonu var ve ABD’deki kullanıcılar “OK Google” komutuyla bu sesli kişisel asistandan faydalanabiliyor.

Yüksek stabilite ve saf Android deneyimi yaşamak istiyorsanız Google Now arayüzünü tercih edebilirsiniz. Hatta Google Keyboard‘u yüklemenizi de öneriyoruz.

Nova Launcher

nova-launcher En İyi 5 Android Arayüz Uygulaması

Animasyon seçenekleri, klasör görünümleri ve masaüstü yaklaşımıyla Nova Launcher en popüler arayüz uygulamalarından birisi konumunda. 4 USD karşılığında ücretli sürüme yükseltme yapıldığında belirli eylemleri programlamak için jestleri yapılandırma; köşe yarıçapları, sınırlar, arka plan ve metin rengini özelleştirme imkanı elde edilebiliyor. Google Play’de yer alan Nova uyumlu temalarla akıllı telefonunuzun görünümünü dramatik şekilde değiştirebiliyorsunuz. Android Lollipop stilinde özelleştirme seçenekleri var.

Nova tıpkı iddialı adı gibi yüksek fonksiyonalite sunuyor, uygulama üzerinde biraz zaman harcayarak akıllı telefonunuzu eşsiz kılabilirsiniz.

Aviate

Aviate aracı uygulamalarınızı türleri ve aktivitelerine göre sınıflandırabiliyor. Bu grupları elbette kendi isteğinize göre elle de düzenleyebilirsiniz. Araç bulunduğunuz konum, zaman dilimi ve yaptıklarınıza göre bu akışa uygun özelleştirmeleri ön plana çıkarabiliyor. Örneğin kulaklığınızı akıllı telefonunuza bağladığınızda medya kontrolleri ve favori müzik uygulamalarınıza kolayca erişebilmenizi sağlıyor. Cadde üzerindeyken navigasyon uygulamasını çalıştırma önerisini getiriyor.

Aviate uygulamasında özelleştirme seçenekleri yeterli olmasa da bu ilginç launcher’ın denenmesi gereken bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz.

GO Launcher

Go Launcher EX özellikle 3D gibi çok sayıda ekran geçişi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Uygulamanın ayarlarına ana ekranda yukarı doğru kaydırma hareketiyle kolayca erişilebilmekte. Go Launcher EX uyumlu uygulama ve eklentiler Google Play dışında özel bir mağazadan indirilebiliyor. Hatta Go Locker uygulaması aracılığıyla özel kilit ekranları dahi edinilebiliyor. 5.99 USD karşılığında sunulan Go Launcher Prime ile uygulamaları güvenlik kilidi altında sağlama alabilir, reklamları kaldırabilir ve çeşitli ses efektleri kazanabilirsiniz.

Önemli fonksiyonlara bünyesinde yer veren Go Launcher EX’in ayarlar menüsünün hayli etkileyici olduğunu sözlerimize ekleyelim.