LG G Watch R Bilmecesi Çözülüyor

REKLAMLAR

Akıllı giyilebilir cihazlara yönelik Android Wear işletim sistemi kısa süre önce güncellendi ve eklenen özelliklerden biri olan Wi-Fi ile bağlantı ön plana çıktı ama sadece yeni nesil cihazların bazıları bunu kullanabildi çünkü donanım listesinde Wi-Fi alıcısı olması şart ve olsa bile yeterli değil çünkü bağlantı, FCC onayı, dahili anten gibi detaylar da var. Bu yüzden LG'nin son nesil akıllı saati Watch Urbane ile yüklü gelen Android Wear güncel sürümü Wi-Fi desteği içerse de bir önceki model G Watch R için soru işaretleri belirdi. Donanım olarak Wi-Fi alıcısı içeren bu saat güncellemeden sonra Wi-Fi desteği sunamadı acaba neden?

REKLAMLAR

LG açıklamasına göre ilk nesil G Watch R'da donanımsal destek yok ve ikinci nesil G Watch R'da donanımsal destek olsa da Android Wear 5.1.1 esaslı güncellemeden sonra kullanılamadı çünkü donanım sürücülerinin işletim sistemiyle iletişimi aşamasında bazı eksikler var. LG'nin işletim sistemi değil cihaza yönelik bir firmware güncellemesi sunması ve Wi-Fi özelliğini aktif hale getirmesi bekleniyor. G Watch R'ın Wi-Fi aktifleştiren güncellemeyi ne zaman alacağı belirsiz ama sonbahar ayları işaret ediliyor.

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...