Kategoriler
Haberler

Sony Xperia Z3+ Ön Satış Listelerinde

Sony Xperia Z3+ akıllı telefonun resmi duyurusunun yapıldığını gün içerisinde sizlere bildirmiştik. Bilindiği gibi akıllı telefon Japonya’da Xperia Z4 olarak tanıtılan ürün ile aynı. Xperia Z3+ geçen yıl kullanıma sunulan Xperia Z3 modelinin iyileştirilmiş versiyonu olarak nitelendirilebilir.

Sony yeni cihazının Haziran ayı içerisinde bazı bölgelerde satışa sunulacağını açıklamıştı, ürün İngiltere’de ön satış listelerindeki yerini almış vaziyette. SIM kilitsiz akıllı telefonun satış fiyatı 549 Sterlin olarak belirlenmiş. Ön sipariş talebi olan kullanıcılara teslimatın Haziran ayının sonunda ulaşabileceği ifade ediliyor.

Beyaz, siyah ve bakır renk seçenekleriyle gelen akıllı telefon big.LITTLE konfigürasyonunda çalışan sekiz çekirdek işlemcili Qualcomm Snapdragon 810 yongasından güç alıyor. Dört adet Cortex-A57 işlemci çekirdeği 2 GHz, dört adet Cortex-A53 çekirdeği ise 1.5 GHz’e varan saat hızlarına ulaşabiliyor.

Akıllı telefonda 5.2 inç genişlikli 1080p ekran, 3 GB RAM, 32 GB kapasiteli artırılabilir depolama alanı, LED flaşlı 20.7 MP kamera, 5 MP Selfie kamerası ve 2930 mAh kapasiteli pil bulunuyor. Su ve toza karşı dayanıklı gövdesi sayesinde IP68 sertifikası taşıyan cihaz Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle geliyor.