Kategoriler
Haberler

Android M Google Now Yenilikleri

Android M işletim sisteminde en büyük iyileştirme firmanın devasa dijital asistanı Google Now’da gerçekleştirilmiş görünüyor. Servis kendi sınıfında en başarılı çözümlerden biri ve neyse ki Google aracı sürekli geliştirmeye devam ediyor.

‘Now on tap’ ile uygulama kullanıcıları daha önce olmadığı kadar başarılı şekilde anlayabiliyor, kullandığınız uygulama ve ilgilendiğiniz içerik de dikkate alınıyor. Bu durum Google’ın kişisel dijital asistanının mantıklı adımlar atabileceğinin göstergesi. Örneğin Viber’dan gelen bir mesajın içeriği asistan tarafından anlaşılabiliyor ve Google Now devreye girerek kuru temizleme hatırlatması oluşturabiliyor. Bir restaurantta rezervasyon yapmanız için müşteri yorumlarına hızlı şekilde erişim olanağı sağlıyor.

Android M Google Now Yenilikleri

Bu fonksiyonlar yalnızca Viber’la sınırlı değil. Müzik dinlerken Google Now’ı aktive ederek ilgili sanatçı hakkında bilgiler edinebileceksiniz. Chrome’da bir film yıldızının adını işaretleyip Home tuşuna basılı tutarak Google Now’ı çalıştıracak ve oyuncunun performansları hakkındaki verilere ulaşabileceksiniz.