Sony Xperia Z Lollipop Güncellemesi Türkiye'de!

REKLAMLAR

2015'te mobil cihazlar bölümünde daha çok güncelleme ayağına yoğunlaşan Sony, bir süre önce Sony Xperia Z modeli için Android 5.0 Lollipop güncellemesini sunmaya başlamıştı. Güncelleme nihayet Türkiye'de resmi kanallardan satılan cihazlara verilmeye başlandı.

REKLAMLAR

Şuanda Sony PC Companion programı ile yüklenebilen güncelleme Sony'nin serverlarına yüklendi ve hafta içinde OTA yoluyla da dağıtılacağı düşünülüyor. Kurulmadan önce 1.2 GB boş hafızaya sahip olunması gereken güncellemede pek çok yenilik gerçekleştirilmiş. Materyal tasarımın keskin bir şekilde yansıtıldığı Xperia Z Lollipop güncellemesinde kilit ekranında çeşitli özelleştirmeler sunulmuş. Bildirimlerin daha ayrıntılı bir şekilde görüldüğü kilit ekranının dizaynında da ufak tefek düzenlemeler yapılmış. Misafir modu ve Telefon Belleği – MicroSD arasında veri transferi yapılabilmesi de bu güncellemeyle getirilen ve beklenen özellikler olarak dikkat çekiyor.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Sony Xperia Z Android 5.0 Lollipop güncellemesini şuanda sadece Sony PC Companion programıyla bilgisayarınız üzerinden telefonunuza yükleyebilirsiniz.

REKLAMLAR

 

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...