Kategoriler
Rehberler

Android Akıllı Telefonlarda Performansı Artırmak

Google Play uygulama mağazasında pil seviyesini korumak ve Android akıllı telefonlarda performansı artırmak iddiasında birçok uygulama mevcut. Root Booster uygulaması ise sonuca farklı özel teknikler kullanarak ulaşıyor. Araçta ön tanımlı çeşitli modlar var ve bu sayede akıllı telefonunuzu daha hızlı çalışması, daha çok pil ömrü sunması veya stabilite iyileştirmesi için ayarlayabiliyorsunuz. Ön tanımlı ayarlar mobil cihazların işlemci, RAM ve Android işletim sistemi gibi önemli bileşenlerinde çeşitli düzenlemeler gerçekleştirmekte.

Android Akıllı Telefonlarda Performansı Artırmak

Root Booster aracı CPU yönetimini eline alıyor ve kullanıcının seçtiği moda göre çalışmasına olanak tanıyor. CPU’nun maksimum ve minimum saat hızlarında çalışacağı durumlar dinamik düzenleniyor. Doğru bir yönetim ile cihazınız güç verimli, daha performanslı ya da stabil çalışmak için programlanabiliyor.

Araç uygulamaların kullanabileceği sanal bellek miktarını değiştiriyor ve bu sayede her uygulama verisi ve çalışma gereksinimlerine uygun olacak şekilde sanal bellek yığınından yararlanabiliyor. Sanal bellek yığın boyutu değiştirilerek stabilite artırılabiliyor. Büyük çaplı uygulamalar görevlerini yerine getirebilmek için daha fazla bellek alanına ihtiyaç duymakta. Araç RAM’i test ediyor ve sanal bellek yığınını yüksek stabilite ve performans için ayarlayabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Android için Doc - PDF | PDF - Doc çevirici

Her Android uygulaması çeşitli işlemleri yerine getirebilmek için arka planda çeşitli servisler çalıştırmakta. Zaman zaman uygulamaları sonlandırsanız dahi bu işlemlerden bazıları arka planda çalışmaya devam edebiliyor. Bu durum sistem kaynaklarının ve pil seviyesinin israf edilmesine neden oluyor. Bu araç servisleri tarayarak pil ömrünü olumsuz etkileyenleri kolayca devre dışı bırakabiliyor.

Root Booster uygulamasını Google Play mağazasından root erişimi sağlanmış Android işletim sistemli cihazınıza ücretsiz yükleyebilirsiniz.

Root Booster hala marketteki en iyi performans artıcı uygulamalardan birisidir.