Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android’de Google Chrome’u Hızlandırmak

Android’de Google Chrome’u hızlandırmak isteyen kullanıcıların yüzünü güldürecek bir ipucuyla sizlerleyiz. Söz konusu Android işletim sistemi olduğunda birçok akıllı telefonda Google Chrome tarayıcısının varsayılan olarak geldiğini söylemek mümkün. Ancak Google’ın sevdiğimiz web tarayıcısı her zaman için kaynak dostu bir uygulama profili çizmiyor. Bazen sayfaların açılması / yüklenmesi, sekmeler arasında geçişte yavaşlama ve takılmalar yaşanabiliyor. Özellikle görece eski ve 1 GB RAM’li mobil cihazlarda bu durumla daha sık rastlanmakta.

Chrome’u tarayıcı deneyiminize paralel olarak çeşitli ince ayarlarla daha iyi bir araç haline getirmeniz mümkün. Burada değineceğimiz aşamaları takip ederek tarayıcıyı sistem kaynaklarını daha az kullanır bir hale dönüştürebileceksiniz. Android’de Google Chrome’u hızlandırmak oldukça kolay.

Android’de Google Chrome’u Hızlandırmak

Öncelikle Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda Google Chrome uygulamasını açın.

Aşağıda yer alan bağlantıyı adres çubuğuna yapıştırın ve klavyedeki Enter tuşuna dokunun.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

chrome://flags/#max-tiles-for-interest-area

Burada “Maximum tiles for interest area” (İlgilenilen alanı için maksimum karo sayısı) seçeneğini sarı renkle belirginleştirilmiş şekilde göreceksiniz. Bu tam olarak aradığımız seçenek. “Default” (Varsayılan) olarak görünen açılır menü seçeneğine dokunun. Chrome’un render işlemi için ne kadar bellek kullanabileceği ayarlanabiliyor. Öncelikle 512 MB’ı seçin ve tarayıcının performansını deneyimleyin. Beğenmezseniz 256 MB’ı seçip farkı gerçekten hissetmeniz de mümkün.

3 Android'de Google Chrome'u Hızlandırmak

Chrome sizden yeniden başlatılmasını talep edecektir. “Relaunch Now” (Şimdi Yeniden Başlat) seçeneğine dokunmanız yeterli. Artık daha akıcı bir web tarayıcısı deneyimi elde edebileceksiniz!

4 Android'de Google Chrome'u Hızlandırmak