Kategoriler
Apps & Oyunlar

Facebook Lite Kullanıma Sunuldu

Tüm dünyada 1 milyardan fazla insanın Facebook hesabı bulunuyor. Görünüşe bakılırsa firma popüler sosyal ağına daha fazla kullanıcı kazandırmak niyetinde. Facebook Lite mevcut tam özellikli Facebook uygulamasının kırpılmış sürümü. Google Play mağazasına kısa süre önce dahil edilen bu uygulama daha az veri kullanıyor ve tüm mobil bağlantı tipleriyle uyumlu çalışabiliyor.

Uygulama geçtiğimiz Ocak ayında test için bazı ülkelerde kullanıma sunulmuştu, şimdi daha çok bölgeden erişilebiliyor. 1 MB seviyesindeki boyutuyla Facebook Lite Android işletim sistemli akıllı telefonlara hızlı şekilde yükleniyor ve News Feed, durum güncellemesi, fotoğraflar, bildirimler ve diğer temel Facebook özelliklerinden faydalanma imkanı sunuyor. Özellikle 2G üzerinden internet erişiminin sağlandığı bölgelerde efektif bir sosyal ağ deneyimi mümkün hale geliyor.

Facebook Lite

Uygulama şu an bazı Asya ülkelerinde erişilebilir hale geldi, önümüzdeki haftalarda Latin Amerika, Afrika ve Avrupa’da da kullanılabilir olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?