Kategoriler
Apps & Oyunlar

Google Chrome Geçmişini Temizlemek

Google Chrome geçmişini temizlemek isteyen Android’li akıllı telefon kullanıcılarını sevindirecek ipucumuzla karşınızdayız. 500 milyonun üzerinde kullanıcısıyla Google Chrome Android işletim sistemli akıllı telefonlarda en yaygın şekilde kullanılan web tarayıcısı konumunda. Firmanın Android uygulaması tıpkı masaüstü yazılımı gibi çok sayıda özelliğe ev sahipliği yapıyor. Elbette Android’de Google Chrome geçmişini temizlemek de mümkün.

Google Chrome geçmişini silmek için izlenebilecek farklı yöntemler var. Örneğin tarayıcının geçmişini tamamen temizleyebileceğiniz gibi yalnızca belirli internet sitelerinin kayıtlarını da ortadan kaldırabiliyorsunuz. Dilerseniz şimdi işlemin nasıl gerçekleştirileceğine değinelim.

Google Chrome Geçmişini Temizlemek

Öncelikle Google Chrome’u açın. Arayüzde sağ üst bölümde yer alan üç çizgili simgeye dokunun. Açılan menüden “Ayarlar” seçeneğine dokunun.

Google Chrome Geçmişini Temizlemek 1

Karşınıza gelen arayüzdeki “Gizlilik” seçeneğine dokunun.

Google Chrome Geçmişini Temizlemek 2

Burada en altta yer alan mavi renkteki “GÖZ ATMA VERİLERİNİ SİL” kutucuğuna dokunun.

Google Chrome Geçmişini Temizlemek 3

“Göz atma verilerini sil” başlığı altındaki seçenekler yardımıyla göz atma geçmişini temizlemek, önbelleği temizlemek, çerezli site verilerini silmek, kayıtlı şifreleri temizlemek ve otomatik doldurma verilerini silmek mümkün. Bunların hepsini seçebileceğiniz gibi yalnızca bir kısmını da işaretleyebilirsiniz. Tavsiyemiz kayıtlı web sitesi oturum açma bilgilerini saklayıp diğer verileri temizlemeniz yönünde olacak.

Google Chrome Geçmişini Temizlemek 4

Tüm geçmişi temizlemek yerine yalnızca belirli web siteleri ile ilgili tutulan kayıtları ortadan kaldırma yolunu da izleyebilirsiniz. Bunun için ilk aşamada yaptığınız gibi “Ayarlar” menüsünü görüntüleyin. “Site ayarları” seçeneğine girin.

Google Chrome Geçmişini Temizlemek 5

En üstte görünen “Tüm siteler” butonuna dokunun.

Google Chrome Geçmişini Temizlemek 6

Üstte beliren kutucuğa geçmiş kayıtlarını silmek istediğiniz web sitesinin alan adını girin. Siz harfleri girerken altta zaten ilgili sonuçlar belirecektir. Buradan dokunarak kolayca seçebilirsiniz.

Google Chrome Geçmişini Temizlemek 7

Seçtiğiniz web sitesi için depolanmış veri miktarı da görüntülenmekte. Alt kısımda yer alan mavi renkli “TEMİZLE VE SIFIRLA” butonuna dokunarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi Android işletim sistemli akıllı telefonlarda Google Chrome geçmişini silmek oldukça kolay.

Google Chrome Geçmişini Temizlemek 8
İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu