Kategoriler
Rehberler

Android Çoklu Uygulama Kullanımı

“Android Çoklu Uygulama Kullanımı” özelliğini akıllı telefonunuza kazandırarak efektif bir çalışma ortamı elde etmeniz mümkün. Günümüzde akıllı telefonları yoğun şekilde kullanıyoruz ve genellikle mobil cihazdan masaüstü ortamına geçiş sebebimiz çoklu pencere ile çalışma esnekliğinden faydalanma amaçlı oluyor. Windows işletim sisteminde ekranda birden fazla uygulamayı konumlandırmak ve efektif bir çalışma ortamı oluşturmak oldukça kolay. Bu sayede verimli çalışmak mümkün. Mobil cihazlarda ise durum hayli farklı. Samsung ve LG’nin akıllı telefonlarında ekranda aynı anda birden fazla uygulamayı bir arada kullanma imkanı sunuluyor fakat farklı bir üreticinin cihazına sahipseniz bu özellikten mahrum kalıyorsunuz. Neyse ki Multiscreen Multitasking THD adlı uygulama ile cihazınızın bu önemli eksiğini giderebileceksiniz. Uygulama maalesef ücretsiz değil, Google Play üzerinden 2.21 TL karşılığında satın almanız gerekiyor.

Android Çoklu Uygulama Kullanımı

Uygulamayı cihazınıza yükledikten sonra çalıştırın ve “Settings” menüsünü görüntüleyin. Buradan çeşitli özelleştirme seçeneklerini kullanabileceksiniz. Çubuk temasını değiştirme, çubuk rengini değiştirme ve çubuğun boyutunu büyük, orta, küçük olarak belirleyebiliyorsunuz.

Uygulama mevcut Android arayüzünden farklı bir arayüz kullandığı için arka plan görselini değiştirme imkanınız var. “Settings” menüsünde en altta yer alan “Background” seçeneğine dokunun. Buradan animasyonlu duvar kağıdı veya standart duvar kağıtlarından birini seçebilirsiniz.

Uygulamanın Android içinde adeta farklı bir arayüz çalıştırdığını belirtmiştik. Bu nedenle tüm uygulamalara doğrudan erişemiyorsunuz. Çoklu ekranda kullanmak istediğiniz widget’ları uygulamada “Widget seç” butonu ile seçebilir ve bu sayede widget’ları aktif kullanabilirsiniz.

Uygulamada yer alan araçlarla PDF belgelerini görüntüleyebilir, sosyal ağlara hızlı şekilde erişebilir, notlar alabilir, multimedya dosyalarını izleyebilirsiniz. Bir yandan YouTube’da video izlerken Twitter akışınıza kısaca bir göz atabilirsiniz. Çoklu ekran deneyimi tatmin edici.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?