Kategoriler
Konular

En İyi Uygulama ve Oyunlar

Son zamanların en iyi uygulama ve oyunları sizler için listeledik.

En İyi Uygulamalar

SoundHound

Hound

“Bu çalan ne ?” dediğiniz anlarda dinlediğiniz şarkının bir kaç saniyesini SoundHound‘a dinletin veya şarkının bir kısmını mırıldanın SoundHound sizin için şarkıyı, şarkıyı söyleyeni, şarkı sözlerini ve hatta varsa şarkının klibini bulsun ve önünüze getirsin. Denemelerimizde yabancı şarkıların büyük bir çoğunluğunu rahat bir şekilde bulduğunu söyleyebiliriz, yerli şarkılarda ise daha çok popüler sanatçıların şarkılarını tanıyabiliyor.

Bulunan şarkıları uygulama üzerinden rahatlıkla Facebook, Twitter gibi sosyal platformlarda paylaşabilme özelliği de uygulamanın çekici özelliklerinden. Uygulamanın ücretsiz versiyonunda sınırsız müzik tanıma imkanı bulunuyor, ücretli versiyonda ise reklamlar karşılaşılmıyor ve ekstra özelliklerden faydalanabiliyor.

SoundHound kullanabilmek için iPad, iPhone, iPod Touch 4.nesil veya harici mikrofon ile eski nesil iPod Touch cihaza; 3G veya Wi-Fi üzerinden sağlanılan bir internet bağlantısına ihtiyacınız bulunmaktadır.

Slack

slack

Slack, iPhone ve iPad cihazlarınızda kullanabileceğiniz pratik bir grup haberleşme uygulamasıdır ve ücretsiz olarak indirilebilir. İş, okul ve özel yaşantımızda karşılaştığımız en büyük sorunlardan biri de yüksek sayıda katılımcının yer aldığı grupları organize etmektir. Bu gibi durumlarda kullanabileceğiniz bir uygulama olan Slack ile çok katılımcılı gruplar ile verimli bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

Uygulamanın en önemli özelliği katılımcı sayısına herhangi bir limit getirmemesi. Yani dilediğiniz kadar kişiyi ekleyebileceğiniz gruplar oluşturabilir ve bu gruplarda yera alan kişilerle haberleşebilirsiniz. Unutmadan belirteyim, uygulamada dilediğiniz kadar farklı grup da oluşturma şansına sahipsiniz. Bu özellik, birden fazla grup ile farklı projeler üzerinde çalışanların epey işine yarayacaktır.

Slack’in aynı zamanda Mac üzerinde çalışan versiyonu da mevcut. Ayrıca Chrome üzerinde kullanabileceğiniz bir eklenti de mevcut. Bu bakımdan Slack‘in kapsamlı bir entegrasyon desteğine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Imgur

imgur

Open Imgur uygulaması ile Android tablet ve akıllı telefon kullanıcıları Imgur üzerinde yer alan fotoğraflarına kolayca ulaşabilirler.

Tamamen ücretsiz olarak Android kullanıcılarına sunulan uygulama kendi uygulamasının aksine pek çok faydalı özellik ile birlikte geliyor. Bu özellikler arasında fotoğraf yükleme gibi kullanışlı özellikler bulunmaktadır. Açık kaynak kodlu olarak geliştirilen uygulama herhangi bir reklam barındırmıyor.

Uygulama içerisinde; caps yapma aracı, GIF desteği, konulara göre fotoğraf görme, fotoğraf yükleme, Imgur hesabıyla giriş yapabilme, çeşitli listeleme olanakları, malzeme tasarımı, koyu tema, tablet desteği, Imgur hesap desteği gibi pek çok kullanışlı özellikleri yer alıyor.

En İyi Oyunlar 

Red Bull Air Race The Game

red-bull-650

Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde de düzenlenmiş olan Red Bull Air Race‘i cebimize taşıyan Red Bull Air Race The Game, basit oynanışı ve birbirinden güzel bölümleri ile kısa sürede ilginizi kazanıyor. Yakın zamanda alacağı bir güncelleme ile harita sayısını da artırması beklenileniyor.

Hitman: Sniper

hitman_sniper-

Mobil platformların popüler oyunlarından birisi keskin nişancı oyunları. Oyun dünyasının da en popüler oyunlarından birisi de Ajan 47’nin mücadelesini konu alan Hitman oyunları. Yakın zamanda iOS ve Android işletim sistemleriyle uyumlu Hitman: Sniper satışa sunuldu. Square Enix’i oyuna biçtiği fiyat 4.99 dolar.

Karadağ’da bir villada suikast gerçekleştirmek için gelen emirleri uyguluyorsunuz. Oyunun tadını tabii ki diğer Hitman oyunlarında olduğu gibi yaratıcı suikast yöntemleri bulmak. Sigorta kutusuna ateş ediyoruz, jakuziyi patlatıyoruz vs. Süreyle yarışacağınız parkurlarda en çok sayıda düşmanı öldürmeye çalışıyoruz. 150’ye yakın görev var. Oldukça büyük bir rakam. Her görev için hedefler belirleniyor ve bunlara ulaşmaya çalışıyoruz. Hedeften kasıt, çok sayıda adam öldürmek.

Doom 3: BFG Edition

Doom 3 BFG

Doom 3‘te, Mars gezegeninde yer alan Union Aero Space şirketi (UAC), yeni silahlar ve süper askerler üzerine deneylerle ilgileniyor. Bu sıralarda arkeolojik çalışmalar ve ışınlanma teknolojileri üzerine de çalışmalar var. Günün birinde işler ters gidiyor ve dünyaya yardım çağrısı gönderilerek, Mars üssünde tutarsız giden işlerin yoluna koyulması isteniyor. Böylelikle Mars’a adım atıyoruz ve kısa süre sonra aksiyon başlıyor. Doom 3’ün başlangıcı kısaca böyleydi, daha detaylı bilgi için oyunu oynasanız daha iyi olur kanaatindeyim. Resurrection of Evil paketi ise, Doom 3‘ün birkaç yıl sonrasında başlıyor ve aslında her şeyin henüz bitmediğini gösteriyordu.

Ve gelelim Lost Mission‘a. Bu eklenti paketi, Doom 3’e farklı bir askerin gözünden katılmamızı sağlıyor. Aynı olayların içindeyiz, ancak farklı birini kontrol ederek, farklı mekanlarda yol alıyoruz. Yeni bölümler namına tek dayanağımız Lost Mission. Doom 1 ve Doom 2 de nostalji için çıkıyor karşımıza. İlk oyunda Mars’taki üssü temizlemeye çalışıyoruz (Tıpkı Doom 3 gibi), ikinci oyunda ise, dünyaya adım atıyoruz ve yaratık istilasını durdurmaya çalışıyoruz.

Android cihazlar için şuan 26TL’den satışa sunulmuş durumda.