Kategoriler
Rehberler

Android: PDF Oluşturma Uygulaması

Bir Android PDF oluşturma uygulaması aracılığıyla akıllı telefonunuzda uyumluluk sorunlarından sonsuza dek kurtulmanız mümkün. Döküman, tablo ve sunum dosyalarınızı arkadaşlarınıza e-posta ile gönderirken mutlaka çeşitli uyumluluk sorunlarıyla karşılaşmışsınızdır. Herhangi bir uygulamanın eski versiyonunun kullanılması, dosyaların bir şekilde zarar görmesi veya yaygın şekilde kullanılmayan bir yazı tipinin belgede yer alması uyumluluk sorunlarıyla karşı karşıya gelmenize neden olabilir. Bu tür uyumluluk sorunları yaşamaktan bıktıysanız ve işinizi sağlama almak istiyorsanız dosyalarınızın PDF kopyalarını oluşturmamanız için hiçbir sebep yok. PDF dosyaları uyumluluk sorunlarının en az karşılaşıldığı içerikler olarak göze çarpıyor. Düzenlenemediği ve hemen her cihazda aynı şekilde görüntülenebildiği için yaygın şekilde kullanılıyor. Bir Android PDF oluşturma uygulaması ile PDF dosyaları oluşturmak oldukça kolay.

Android PDF Oluşturma Uygulaması

Google Play mağazasına erişin ve “PowerPoint To PDF” şeklinde arama yaparak uygulamayı indirin. Excel dosyaları için “Excel To PDF” ve Word dosyaları için “Word To PDF” adlı uygulamalar da mevcut. Uygulamayı açtıktan sonra “Select File” butonuna dokunun.

Sonraki ekranda PDF dosyasına dönüştürmek istediğiniz dosyanın konumunu seçmeniz isteniyor. Burada cihazın dahili depolama alanını veya SD kartı seçebiliyorsunuz. Doğru seçimi yaptıktan sonra depolama birimi veya SD karttaki içerik karşınıza gelecektir.

Dönüştürmek istediğiniz dosyanın bulunduğu dizine erişin. Dosyayı seçtiğinizde PDF’ye dönüştürme süreci başlatılacaktır. İşlem dosya boyutu ve cihazınıza bağlı olarak uzun sürebilir. İşlem tamamlandığında PDF dosyası belgenin bulunduğu dizine kaydedilecektir.

PPT için önerdiğimiz uygulama: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.daemon.ppttopdfconverter&hl=tr