Kategoriler
Haberler

İşte Karşınızda Samsung Galaxy S6 Active!

Merakla beklenen Samsung Galaxy S6 Active büyük bir şölenle tanıtıldı. Samsung’un IP 68 sertifikalı suya karşı dayanıklı ilk akıllı telefonu olma özelliğine sahip olan S6 Active kardeşi S6 ile neredeyse aynı özelliklere sahip fakat değişen tasarımı ve suya karşı dayanıklı olan S6 Active 3,500 mAh gücünde bataryadan enerjisini sağlıyor. S6’da 2,550 mAh, S6 Edge’de ise 2,600 mAh olan bataryalar Samsung’un yeni amiral gemisinde ise büyük bir artış göstererek 3,500 mAh’a kadar çıkması özellikle yoğun kullanımlarda uzun süre kullanım sunacak.

Akıllı telefonun tasarımına ve teknik özelliklerine değinecek olursak, Samsung yine her zamanki gibi yine kendini belli etmiş ve üst seviye bir akıllı telefonda mekanik tuşlar kullanmayı tercih etmiş. İlerleyen zamanlarda tuşların zarar görmesi gibi bir sorun ortaya çıkar mı bilinmez ancak yine de Samsung S6 Active’de başarılı bir akıllı telefon ortaya çıkarmış. Biraz önce de sizlere aktardığım gibi S6 Active IP68 sertifikasına sahip ve 1,5 metreye kadar ve yaklaşık 40 dakika suyun altında kalabiliyor ve suya karşı dirençli olmasının yanında ek olarak ise toza, kuma, sıcaklığa ve darbelere karşı da dayanıklı bir bünyeye sahip.

İlginizi Çekebilir:  Android'de arama kayıtları ve kısa mesaj gizleme

Cihazın ekranı 5,1 inç büyüklüğünde SUPER AMOLED EKRAN ve bu kusursuz netlik sunan ekranın üzerinde ise 5 megapiksel çözünürlük sunan bir ön kamera yer almakta. Android 5.0 Lollipop ile çalışacak çalışacak olan Samsung Galaxy S6 Active 16 megapiksel arka kamera ile 4K çözünürlüğünde videolar çekebilecek ve bu çekmiş olduğu fotoğrafları dahili 32 GB‘lık hafızasına kayıt edecek. 12 Haziran tarihinde satışa sunulacak olan akıllı telefon perakende satış fiyatı peşin olarak 700$, 24 ay sözleşmeli olarak ise aylık 37,5$ ödeyerek Samsung Galaxy S6 Active’e sahip olabilirsiniz.