Kategoriler
Haberler

iPhone 6S LED Flaşlı Ön Kamera İçerebilir

Son bilgilere göre Apple iPhone 6S akıllı telefon 1080p video kayıt yeteneği içeren ve LED flaşla desteklenen ön kamera ile gelebilir. Geliştirici Hamza Sood iOS 9 manifestosunda mevcut iPhone’larda yer almayan bazı ön kamera özelliklerine rastlamış. Bunlar arasında 1080p video kayıt yeteneği, ön kısımda LED flaş, 60 FPS video kaydı, 240 FPS ağır çekim video kaydı ve Panorama modu bulunmakta.

Ön kamera 1080p video kayıt yeteneği sunuyorsa çözünürlük en azından 2.1 MP olmalı. Ön kamera çözünürlüğü hakkında bir bilgi yok ama akıllı telefonlarda genellikle video çözünürlüğü fotoğraf çözünürlüğüne kıyasla daha düşük seviyede kalıyor, yani iPhone 6S’te yüksek çözünürlüklü bir ön kamera görmemiz mümkün.

Tabii iPhone’larda megapiksel yarışına girilmediği de unutulmamalı. Örneğin iPhone 6’da yalnızca 8 MP bir kamera bulunmakta ancak Apple daha çok üst seviye kaliteye odaklanmayı tercih ediyor. iPhone 6 ve 6 Plus’ın ön kamerası 1.2 MP çözünürlükte, 720p video kayıt imkanı var. Ön kameralar FaceTime HD şeklinde adlandırılsa da fotoğraf çekiminde tatmin edici değiller.

Ön kamera çözünürlüğü sürpriz bir gelişme değil ancak Apple’ın ön kameraya LED flaş eklemesi biraz tuhaf görünüyor. Şu anda çok az sayıda akıllı telefon ön kısımda LED flaş ile geliyor ve bu ürünler genellikle Selfie tutkunlarını hedef alıyor.