Kategoriler
Haberler

Sony Avrupa’da En Güvenilir Akıllı Telefon Üreticisi Oldu!

Sony üretmiş olduğu akıllı telefonlar, tabletler ve Walkman’lar Avrupa’da en güvenilir akıllı telefon üreticisi olmayı başardı. Xperia akıllı telefonlarında kullanmış olduğu Android Aygıt Yöneticisi ile akıllı telefona uzaktan kilitleme ve silmeye izin veriyor ve bu özelliğin en olumsuz yanı ise kullanmakta olduğunuz akıllı telefonunuzu kolayca silebiliyor olmanız.

Sony kazanmış olduğu bu başarıdan sonra Xperia akıllı telefonlarında yer verdiği Android Aygıt Yöneticisi özelliğine ek olarak Benim Xperia’mı Hırsızlardan Koru MXTP sistemini Android 5.0 Lollipop ile çalışan yeni tanıtmış olduğu Xperia C4 Aqua, C4 ve Z4 Tablet olmak üzere şu an için 3 cihazına entegre etti. Peki, Sony’in geliştirmiş olduğu bu üst seviye güvenlik sunan sistem nasıl işliyor? Kullanmakta olduğunuz Xperia cihazınızın Ayarlar –> Güvenlik ve MXTP özelliğini devreye almanız ilk yapacağınız iş olacak. Bundan sonrasını ise tüm işi üst düzey güvenlikli Xperia akıllı telefonunuza bırakmanız olacak. MXTP özelliği aktif olan akıllı telefonunuzu kayıp etmeniz ya da çaldırmanız gibi durumlarda My Xperia hesabınız üzerinden akıllı telefonunuzu çok kısa bir süre içerisinde kitleyebileceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  Instagram'daki tüm fotoğraflarınızı nasıl indirirsiniz?

Bunun sonrasında ise akıllı telefonunuzun ekranında kilitlenme uyarısı yer alacak ve telefonunuzu çalan ya da bulan kişi telefonunuzu bazı programlar yardımı ile açmaya çalışacak ve kilit açılmayacak. Bu aşamadan sonra sizin  My Xperia hesabınıza anlık olarak güvenlik maili gelecek ve dilerseniz o anda akıllı telefonunuzun içerisinde aktif olarak çalışmakta olan MXTP özelliğini devre dışı bırakabileceksiniz, dilerseniz de akıllı telefonunuzun içerisinde tüm verileri silebilirsiniz en son olarak ise akıllı telefonunuzu fabrika ayarlarına çevirebilirsiniz. Akıllı telefonunuza uzaktan kolayca müdahale etmeye olana sağlayan MXTP sistemi ilerleyen günler tüm Android 5.0 Lollipop ile çalışan Sony Xperia C4 Aqua, Xperia Z4 ve Z4 tablet kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacak.

İlginizi Çekebilir:  iPhone yakında doğrudan ödemeleri kabul edebilir