Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Apple Watch 2 Gelecek Sene Tanıtılacak

Apple Watch Seri 2 42mm Gümüş Rengi Alüminyum Kasa ve Beyaz Fiyatı

Apple’ın ilk akıllı saat modeli olan Apple Watch’ın henüz Türkiye’de resmi olarak satışına başlanmadı fakat bu akıllı saat birkaç ülkede satılmasına rağmen önemli satış rakamlarına ulaşmaya başladı. Yüksek satış rakamlarının farkında olan Apple ise kolları sıvadı ve Apple Watch 2 için çalışmalara şimdiden başladı.

Halihazırda akıllı telefon ve LED TV pazarında önemli bir ekran ihracatçısı olan LG, son 2 yıl içinde akıllı saat pazarında da önemli bir tedarikçi oldu. Apple da bu ilerlemeyi fark etti ve ilk jenerasyonda yaşadığı ekran sorunundan ötürü LG ile ekran paneli konusunda anlaşma imzaladı. Buna göre ilk etapta LG, Apple Watch 2’nin plastik OLED ekranını üretecek. Talebe yetişilememesi durumunda ise devreye Samsung girecek ve iki dev, Apple için ortak bir üretim gerçekleştirecek.

Apple Watch I’in özel versiyonunda kullanılan safir ekranın yeni saatte kullanılıp kullanılmayacağı konusunda bir bilgi yer almazken, imzalanan anlaşmalara bakılırsa Apple Watch 2’nin önümüzdeki sene tanıtılacağı düşünülüyor.