Kategoriler
Haberler

HTC One M9+ Türkiye’de Satışa Sunuldu

HTC’nin amiral gemisi One M9, beklenen satış rakamlarına ulaşamayarak tam anlamıyla bir hayal kırıklığı yarattı. Geçen yılki ana modeli olan One M8’in üzerine pek bir şey eklemeyi başaramayan HTC, çok ciddi tepkiler almıştı. Bunun üzerine marka boş durmadı ve One M9+ adında bir üst modeli tanıttı. Nihayet HTC One M9+’ın Türkiye detayları belli oldu ve resmen satışına başlandı.

Ciddi ısınma sorunlarından dolayı başı dertte olan Snapdragon 810 işlemci yerine 2.2 GHz gücünde olan MediaTek MT6795T işlemci kullanılan HTC One M9+’da 5.2″lik 2K Quad HD bir ekran bulunuyor. One M9’dan bir tık daha büyük olan One M9+’da kardeşi gibi 3 GB RAM ve microSD kart ile arttırılabilir 32 GB dahili hafıza bulunuyor.

20 megapiksel + 2.1 megapiksellik dual arka kameraya sahip olan HTC One M9+’da 4 megapiksellik güzel bir özçekim kamerası bulunuyor. 4K video çekimi yapabilen cihazın arka kamerasının çift tonlu LED flaşının olduğunu da belirtmek gerek.

2840 mAh’lık gömülü bir bataryaya sahip olan HTC One M9+, kutusundan HTC Sense 7 arayüzüyle çalışan Android 5.0.2 Lollipop sürümüyle çıkıyor. Dual arka kamera ve home tuşu ile dikkat çeken cihazın Türkiye fiyatı ise 2999 TL olarak belirlenmiş ve Hızlıal.com’da satışa sunulmuş. Fiyatı rakiplerine göre azımsanmayacak derecede pahalı olan cihazın nasıl bir satış grafiği izleyeceğini ise merak ediyoruz.