Kategoriler
Haberler

AnTuTu Benchmark: General Mobile 4G

Google’ın ilk kez akıllı telefona sahip olacak kişileri hedeflediği Android One platformunun Türkiye ayağı, 12 Mayıs tarihinde Esma Sultan Yalısında yapılan lansmanla resmen başlamıştı. Android One’ın Türkiye temsilcisi ise çok tanıdık bir marka: Ülkemizde Discovery modeliyle bir dönem satış rekorları kıran General Mobile.

General Mobile 4G AnTuTu Benchmark testimizden ”21090” aldı. Samsung Galaxy Note2 cihazını geçerken Asus Zenfone 5‘in gerisinde kalıyor. Genel olarak orta sengmentte fiyat/performans cihazı olan General Mobile 4G testimizden olumlu sonuçlandı. Zîra geride bıraktığı rakiplerinden daha uygun bir fiyat etiketiyle satılması testimizin en önemli sonuçlarından birisiydi.

Teknik özelliklerini kısaca hatırlamak gerekirse: Qualcomm’un 64-bit mimarideki Snapdragon 410 işlemcisine sahip olan General Mobile 4G, 5″lik IPS HD ekrana sahip.2 GB RAM ve 16 GB arttırılabilir dahili hafıza yer alıyor. Çift LED’li 13 MP arka kamera ve 5 megapiksellik ön kamera.2500 mAh çıkarılabilir batarya. İsminden de anlaşılacağı gibi General Mobile 4G’nin çift taşıyıcılı 4G teknolojisine sahip olduğunu söylememize gerek bile yok.