Kategoriler
Haberler

Yeni Moto G’nin Özellikleri Belli Olmaya Başladı!

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte akıllı telefon pazarında da bir hareketlenme oldu ve IFA etkinliğinin de yaklaşması ile akıllı telefon üreticileri üzerinde çalışmış oldukları yeni akıllı telefonlarını birer birer tanıtmaya başladı. Bunun ilk örneği Motorola oldu.

Motorola son model yeni akıllı telefonu Moto G’yi tasarladığı duyurusunu paylaştıktan çok kısa bir süre sonra yeni akıllı telefon hakkında  görüntü ve bir de video paylaşıldı. Yayımlanan görsele bakıldığında akıllı telefonun arkasında LG’nın G serisi akıllı telefonlarında görmeye alışık olduğunuz güç ve ses tuşları yer almakta. Ancak Motorola bu konuda kendi farkını ortaya koymak amacı ile telefonun arkasında güç ve ses düğmelerinin yer aldığı şerit daha sadece ve düz bir yapıya sahip ve şeritin alt kısmında küçük bir buton yer alıyor.

Tasarım ve teknik özellik olarak orta seviyede ama uzun süreli kullanım sunacak olan yeni Moto G, Android 5.1 Lollipop ile çalışacak ve telefonun içerisinde 8 GB dahili hafıza yer almakta ancak kullanıcılara bu sınırlı depolama alının yetmez ise ilave olarak microSD hafıza kartı ile telefonun hafızasını arttırma imkanına sahip olacaklar. Teknik özellik olarak orta seviye bir akıllı telefon olan Moto G, 5 inç  bir ekrana sahip ve telefonun arkasında 13 megapiksellik bir arka kamera, ön yüzünde ise 5 megapiksel kamera yer alacak. Motorola’nın bu orta seviye akıllı telefonu olacak olan Moto G, IFA etkinliğinde tanıtılması ve daha sonrasında ise diğer akıllı telefonlara göre makul bir fiyattan satışa sunulması bekleniyor.