Kategoriler
Haberler

Meizu MX5’in Teknik Detayları Ortaya Çıktı

Meizu MX5 akıllı telefonun resmi tanıtımı bir hafta sonra, yani 30 Haziran’da gerçekleştirilecek. Ürünün çeşitli detayları geçtiğimiz haftalarda basına yansımıştı. Son sızıntı Meizu’nun yeni amiral gemisi akıllı telefonunun performansı hakkında önemli bilgiler sağlıyor. GFXBench benchmark uygulamasının listesinde beliren akıllı telefonun 5.5 inç genişlikli Full HD ekrana sahip olduğu doğrulandı diyebiliriz.

Cihazda 3 GB RAM ve 16 GB kapasiteli dahili depolama birimi var. Arka kısımdaki 20.7 MP çözünürlüklü ana kamera 4K video çekimi yeteneğine sahip. Selfie çekimler için ideal olan 5 MP ön kamera 1080p video kaydedebiliyor.

Meizu MX5'in Teknik Detayları Ortaya Çıktı

Meizu MX5’in MT6793 yongasetinden güç alacağı konuşuluyordu ancak resmi bir doğrulama gelmemişti. Benchmark uygulamasının tablosuna göre üründe Mediatek’in MT6795T SoC’si var, bu yonga aynı zamanda Helio X10 adıyla da bilinmekte. 2.1 GHz’de görev yapan sekiz adet Cortex-A53 işlemci çekirdeği ve PowerVR G6200 GPU’su bizlerle.

Benchmark uygulamasında elde edilen 5352 puan akıllı telefonu Galaxy S6’nın bölgesine sokuyor, yani MX5’in hayli yüksek perfomanslı bir cihaz olduğu öngörülmekte. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.