Kategoriler
Haberler

iOS 8.4 Güncellemesi Salı Günü Geliyor!

Bu zamana kadar yaptığı yeniliklerle her zaman bir adım önde olmayı başaran teknoloji devi Apple, şu sıralar mobil cihazları için kullandığı işletim sistemi iOS’a istikrarlı bir şekilde güncelleme vermekte. En son 8.3 sürümünün son versiyonunu yayınlayan şirket, geçtiğimiz günlerde iOS 8.4 sürümünü yayınlayacağını açıklamıştı. İçinde çeşitli yenilikleri barındıran ve kapsamlı bir güncelleme olacak olan iOS 8.4’ün tam dağıtım tarihi açıklandı.

Apple’ın yaptığı duyuruya göre, merakla beklenen iOS 8.4 sürümü 30 Haziran Salı günü Apple cihazlarına dağıtılmaya başlanacak. Yeni sürümde son günlerde adını sık duyduğumuz Apple Music servisi resmen kullanılabilir olacak. İlk 3 ay ücretsiz olacak servisin Türkiye için belirlenen aylık ücreti tek cihaz için 9.99 TL. Fakat servisi birden fazla Apple cihazınızda kullanmak isterseniz 14.99 TL vererek Apple Music’i 6 cihaza kadar kullanabileceksiniz. Beta sürümünde 25 binden fazla şarkı barındıracak Apple Music’in performansı merakla bekleniyor.

iOS 8.4 sürümüyle gelecek olan bir diğer yenilik ise Apple’ın dünya genelinde yayın yapacak olan radyosu Beats 1. İsmini aldığı Beats firmasının da sahibi olan Apple, bu radyoyla beraber kullanıcılarına 7/24 yayın yapacak bir radyoyu sunuyor. Yarın sabah cihazlara gönderilmesi beklenen iOS 8.4 sürümünden sonra Apple’ın WWDC etkinliğinde tanıttığı iOS 9’un kullanıma sunulması hedefleniyor.