Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S6 Edge Plus Netleşiyor

Samsung Galaxy Note Edge modeli ile başlatmış olduğu kavisli ekran tasarımını bu yıl piyasaya sunmuş olduğu Galaxy S6 Edge modeli ile bir adım daha öne taşımıştı. Samsung Galaxy S6 Edge modelini hız kesmeden geliştirmeye devam ediyor.

Sızan bilgilere göre firma Galaxy S6 Edge Plus adında yeni bir model daha piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Bu telefonda Galaxy S6 Edge modeline göre daha büyük bir batarya kullanılması bekleniyor.

Telefonun tasarımına bakacak olursak, Galaxy S6 Edge’deki 7 mm kalınlığında kasa, Galaxy S6 Edge Plus’ta 9 mm seviyesine çıkacak. Galaxy S6 Edge Plus ayrıca 73 mm genişliğinde ve 151 mm uzunluğunda olacak. Söz konusu boyutlar Galaxy S6 Edge’in 142.1 x 70.1 x 7 mm’lik ebatlarıyla karşılaştırıldığında daha büyük ekranlı bir telefonun bizleri beklediğini gösteriyor.

Galaxy S6 Edge Plus’ta 5.4 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüğünde Super AMOLED ekran kullanılması bekleniyor. Galaxy S6 Edge Plus modelinde 3 GB RAM ve 32 GB Dahili Depolama alanı bulunması bekleniyor. İşlemci konusunda bir değişikliğe giden Samsung bu modelde Snapdragon 808 yonga setini kullanacak. Optik görüntü sabitleme özelliğine sahip 16MP arka kamerası ve 5MP ön kamerası ile Galaxy S6 Edge Plus‘ın öne çıkan diğer özellikleri olacak. Samsung’un yeni akıllı telefonu ile ilgili gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.