Kategoriler
Konular

Gitaristler İçin En İyi Android Uygulamaları

Müzik tutkunu olan okuyucularımızın yüzünü güldürecek “Gitaristler İçin En İyi Android Uygulamaları” dosyamızla sizlerleyiz. Müzik şüphesiz hayatımızın vazgeçilemez unsurlarından birisi ve hayatımıza gerçekten anlam katan bir sanat. Tabii herkes yalnızca müzik dinlemekle yetinmiyor, profesyonel ya da amatör bir şekilde enstrüman çalmak istiyor. Gitar çalmaya henüz yeni başlamış ya da bu işte ciddi bir mesafe kat etmiş olabilirsiniz. Burada ele alacağımız uygulamaların her seviyeden gitaristler için faydalı olacağını düşünüyoruz. Dilerseniz “Gitaristler İçin En İyi Android Uygulamaları”na daha yakından bakalım.

Gitaristler İçin En İyi Android Uygulamaları

Chromatic Guitar Tuner

Gitaristler İçin En İyi Android Uygulamaları 1

Gitar çalmaya başlarken iyi bir tunerin önem teşkil ettiğini öğrenmişsinizdir. Maalesef unutkan olmak sanatçıların çalışma yöntemlerinin bir parçası, bu nedenle cebinizde bir B planının olması her zaman için iyidir. Akıllı telefonunuzun mikrofonunu ses girişi için kullanmak ideal değil ama zorda kaldığınız anlarda tercih edebilirsiniz. Google Play uygulama mağazasındaki ücretsiz Chromatic Guitar Tuner uygulaması görsellik ve fonksiyonaliteyi bir arada sunan başarılı bir çözüm olarak beğenimizi kazandı.

Metronome Beats

Gitaristler İçin En İyi Android Uygulamaları 2

Bir yatak odası savaşçısı, yerel rock starı ya da en önde gelen stüdyo müzisyenlerinden birisi olmayı arzu edebilirsiniz ama eğer vurgusuz nota çalıyorsanız hiçbir yere varamazsınız. Bir metronom ile pratik yaparak ritm tutmayı öğrenebilir ve hızlanabilirsiniz. Metronome Beats en başarılı metronom uygulamalarından birisi konumunda. Practice Mode’da X çubuğuna her dokunuşunuzda hız otomatik olarak artırılıyor. Aynı zamanda otomatik durdurma seçeneği de var.

Guitar Songs

Gitaristler İçin En İyi Android Uygulamaları 3

Şimdi bazı akorları öğrendiniz ve basit parmaklar arası geçiş konusunda kendinizi rahat hissediyorsunuz, harika. Peki bir buluşmada çok sayıda arkadaşınızla birlikteyken 50-60 şarkıyı hatırlayabilecek misiniz? Cevabınız muhtemelen hayır olacak. Guitar Songs uygulamasında çok sayıda popüler parçanın sözleri ve notaları yer alıyor, kamp ve etkinliklerde elinizin altında böyle bir kaynağın yer alması gerekiyor.

Guitar Chords and Tabs

Gitaristler İçin En İyi Android Uygulamaları 4

Şimdi tıngırdatmayı bir kenara bırakma ve işleri ciddiye alma zamanı. Şarkıları derinlikli şekilde öğrenmek ve sololar ile riff’leri çalmak istiyorsanız bu uygulama ihtiyaç duyduğunuz tabları bulmanızda size yardımcı olacaktır. Şüphesiz tabları öğrenmek için iyi bir kurs seçeneği değil ama kendinizden emin olduğunuzda denemelere girişebilirsiniz. Uygulama iyi bir başlangıç noktası.

Chord!

Gitaristler İçin En İyi Android Uygulamaları 5

Şarkıları dinleyerek öğrenmeye başladınız, belki bir ya da iki tane parça da bestelediniz. Temel akor bilgileri artık sizin için yeterli gelmiyor ve geniş kütüphanelerde araştırmalara başladınız. Chord! uygulaması harmoni avcıları için gerçek bir çözüm. Uygulama yalnızca önceden girilmiş içerikler sunmuyor, bunun yerine algoritma kullanıyor ve harmoniler hesaplanarak dinamik şekilde oluşturuluyor.

Bonus Uygulama: Yousician

Gitaristler İçin En İyi Android Uygulamaları 6

Önceki 5 uygulama ücretsiz seçeneklerden oluşuyordu. Yousician abonelik talep eden bir servis ve yıllık ücreti 119.99 USD seviyesinde. Bünyesinde çok sayıda ders, içerik, görev ve ödüllendirme bulunuyor. Geliştiriciler kullanıcıların dersleri ilgiyle takip etmesini ve motivasyonlarını üst seviyede tutabilmelerini amaçlamış. Başlangıç, orta ve ileri düzey dersler sunuluyor. Gitar çalmayı öğrenmek ve becelerini geliştirmek isteyenler için ideal bir araç.