Kategoriler
Haberler

Samsung’dan Bir Garip Akıllı Telefon!

Samsung, son dönemde ibreyi tamamen dokunmatik ekranlı Android akıllı telefonlara yöneltmiş durumda. Daha önce kızaklı ve kapaklı telefon modelleriyle yüksek satış rakamlarına ulaşan markanın sızdırılan bir akıllı telefon prototipi, tam anlamıyla geçmişi hatırlatıyor.

Samsung’un SM-G9198 kodunu verdiği prototip akıllı telefon, Çin Sertifikasyon Kurumu TENAA kayıtlarında gözüktü. Kapaklı tasarımıyla retro bir akım yaratma hedefinde olan akıllı telefonun teknik özellikleri daha da şaşırtıcı! Sızdırılan bilgiye göre; SM-G9198’de 1280 x 768 piksel çözünürlüğünde 3.9″ ekran, 1.8 GHz gücünde Qualcomm Snapdragon 808 işlemci, 2 GB RAM, 16 GB genişletilebilir dahili hafıza, 5 megapiksel ön ve 16 megapiksel LED flaşlı arka kamera bulunacak. Ayrıca 4G’yi de destekleyecek olan akıllı telefonda Android 5.1.1 işletim sisteminin yer alması da ilginç.

İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy S ve Galaxy A farkları

16.7 mm’lik devasa bir kalınlığa sahip olan ve eski tuşlu akımı dokunmatik ekranla harmanlayan telefonun çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir bilgiye yer verilmemiş. Bununla birlikte telefonun Çin’e özel bir model olduğu düşünülüyor.