Kategoriler
Haberler

Android M Developer Preview İlk Güncellemeyi Aldı

Mayıs ayının sonunda Google tarafından resmen duyurulan Android M Developer Preview işletim sistemi önemli yeniliklere ev sahipliği yapıyor. Google Android M’in ön izleme sürümünü güncellemelerle stabil hale getirdikten sonra işletim sisteminin herkes tarafından kullanılabilecek kıvama geleceğini açıklamıştı. Bu güncellemelerin Haziran sonu ve Temmuz sonunda yayınlanması bekleniyordu.

Bu takvim tam anlamıyla tutturulamamış olsa da ilk Android M Developer Preview güncellemesi hazırlandı. Kullanıcılar yeni sistem imajlarını indirip elle yükleme yapabilir ya da güncelleme bildiriminin akıllı telefonuna ulaşması için bekleyebilir.

Google ön izleme sürümlerinde ilk defa OTA yoluyla güncelleme seçeneğini aktifleştirdi. Android M Developer Preview güncellemesinin tüm cihazlara birkaç gün içerisinde bildirim yoluyla ulaşması olası görünüyor. Zaten işletim sistemi şu an yalnızca LG Nexus 5, Motorola Nexus 6, HTC Nexus 9 ve Asus Nexus Player’a yüklenebilmekte. Güncelleme ile bazı küçük hataların giderildiği ifade ediliyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 hakkında her şey