Kategoriler
Rehberler

iPhone: iOS 9 Beta Kurulumu

iOS 9 işletim sisteminin üçüncü Beta sürümü uygulama geliştiricilere kısa süre önce sunuldu. Ardından işletim sisteminin tüm kullanıcıların deneyebileceği, halka açık bir Beta versiyonu kullanıcıların indirebilmesine olanak tanındı. Yani iOS 9’un Beta sürümü Apple kullanıcıları tarafından indirilip kullanılabiliyor. Apple ilk kez bir platformda işletim sisteminin Beta sürümünü halka açmış görünüyor. iOS 9’u denemek ve düşük güç tüketimi modu, geliştirilmiş son uygulamalar menüsü, Apple Music, çoklu uygulama kullanımı (iPad’de), daha iyi güvenlik ve çeşitli iyileştirmelerden faydalanmak istiyorsanız iPhone’a iOS 9 Beta kurulumu için aşağıdaki aşamaları izlemeniz yeterli olacaktır.

iPhone: iOS 9 Beta Kurulumu

1. Öncelikle bizce en önemli aşama olan yedeklemeyi gerçekleştirin. iCloud’a yedek almak önerilebilir, iTunes programında tam bir yedek almanız iyi olacaktır. iPhone’u iTunes’ta nasıl yedekleyeceğinizi bilmiyorsanız Apple’ın hazırladığı bu harika rehbere göz atabilirsiniz.

iPhone iOS 9 Beta Kurulumu 1

2. Cihazınızı yedeklediniz mi? Şimdi bu bağlantıya gidin ve Apple’ın Beta programına dahil olun.

iPhone iOS 9 Beta Kurulumu 2

3. https://beta.apple.com/profile adresine erişin ve cihazınızın ihtiyaç duyduğu iOS profilini belirleyerek indirme işlemini başlatın. Burada Apple ID ve parolasını girmeniz gerekecek.

iPhone iOS 9 Beta Kurulumu 3

4. Profili indirdikten sonra Ayarlar menüsünde otomatik olarak yazılım güncelleme bölümüne yönlendirileceksiniz. “Install” butonuna dokunun ve kullanıcı sözleşmesini onaylayın.

iPhone iOS 9 Beta Kurulumu 4

5. İşlem bu kadar basit! iOS 9’u kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Birinin telefon kullanımı uzaktan nasıl takip edilir?