Kategoriler
Konular

Microsoft’un Geliştirdiği En İyi Android Uygulamaları

Akıllı telefon pazarında en çok tercih edilen işletim sistemi şüphesiz Android. Mevcut Android Lollipop versiyonuyla bu güzide işletim sistemi yüzlerce akıllı telefonda kendisine yer buluyor. Microsoft’un Windows Phone işletim sistemli akıllı telefonları olsa da firma kendi servis ve araçlarını Android ile iOS platformuna taşımayı uygun gördü. Yani Microsoft’un servislerinden iPhone ve Android’li akıllı telefonlarda da faydalanmak mümkün. Microsoft’un geliştirdiği en iyi Android uygulamaları için bir rehber kaleme almak istedik. Dilerseniz şimdi uygulamalara daha yakından bakalım.

Microsoft’un Geliştirdiği En İyi Android Uygulamaları

1. Outlook

Microsoft'un Geliştirdiği En İyi Android Uygulamaları 1

Outlook farklı platformlarda kullanılabilen en başarılı e-posta istemcilerden biri konumunda. Ferah bir arayüze sahip olan ücretsiz uygulama ile e-posta trafiği, takvim, rehber ve e-posta ekleri sorunsuzca yönetilebiliyor. OneDrive ve Dropbox bulut depolama hesaplarında yer alan dosyalar e-posta eki olarak gönderilebiliyor. Microsoft Exchange, Office 365, Outlook.com (Hotmail, MSN dahil), Gmail, Yahoo Mail ve iCloud servisleri desteklenmekte.

2. OneDrive

Microsoft'un Geliştirdiği En İyi Android Uygulamaları 2

Daha önce SkyDrive adına sahip olan OneDrive esasında hepimizin yakından tanıdığı, Microsoft’un bulut depolama çözümü. Uygulama ile bilgisayar, akıllı telefon ve tabletinizdeki dosyaları eşitleyebilir; bulut depolama ortamındaki kişisel dosyalarınıza internet bağlantısı olan her yerden kolayca erişebilirsiniz. Kişisel kullanım için ciddi ücretsiz depolama alanı sunuluyor, tabii kurumsal anlamda dosya depolama, paylaşım ve bir arada çalışabilmek için ücretli OneDrive for Business servisi de var.

3. Sunrise Calendar

Microsoft'un Geliştirdiği En İyi Android Uygulamaları 3

Google Calendar, Exchange ve iCloud’u destekleyen Sunrise Calendar adından da anlaşılabileceği üzere ücretsiz bir takvim uygulaması. Aynı zamanda Facebook, Evernote, Foursquare, TripIt, Todoist, Trello gibi favori uygulamalarınızla bağlantı kurabiliyor. Akıllı telefon, tablet ve bilgisayar arasında veri eşitlemesi gerçekleştiriyor, bu sayede takviminize her an ulaşabiliyorsunuz. Uygulama başarısı sayesinde Microsoft tarafından satın alındı ve şirket bünyesine dahil edildi.

İlginizi Çekebilir:  En iyi Apple Watch oyunları

4. OneNote

Microsoft'un Geliştirdiği En İyi Android Uygulamaları 4

OneNote yapılacaklar listesi, kişisel notlar, planlar, fikirler ve unutulmaması gereken bilgilerin not alınabileceği ücretsiz bir not alma uygulaması. Notlara ses kaydı ve görsellerin dahil edilebilmesi mümkün. Çoklu platform desteği olduğu için notlar cihazlar arasında senkronize ediliyor. Başkalarıyla kolayca paylaşım söz konusu. PC, Mac, Windows Phone, iPhone, iPad ve Android’de kullanılabilen ücretsiz uygulamalar bizlerle. Notlara onenote.com adresinden de erişilebiliyor.

5. MSN Health and Fitness

Microsoft'un Geliştirdiği En İyi Android Uygulamaları 5

MSN Health and Fitness Microsoft tarafından geliştirilen bir fitness uygulaması. Sağlıklı bir yaşam için ihtiyaç duyacağınız tüm araçlar uygulamada yer alıyor. 1000’den fazla egzersiz ve idman videosu, beslenme ve medikal öneriler, belirti denetleyicisi gibi faydalı araçlar hazır. Zamanlama, mesafe, yakılan kalori, atılan adım gibi veriler ölçülebiliyor. Rotanızı GPS yardımıyla belirleyebiliyorsunuz.

6. Next Lockscreen

Microsoft'un Geliştirdiği En İyi Android Uygulamaları 6

Bir Microsoft Garage projesi olan Next Lock Screen yoğun iş trafiği içerisinde olan insanlara zaman kazandırıcı işlevler sunan bir kilit ekranı. Önemli bildirim ve gelişmeler kilit ekranında derhal belirliyor, sık kullanılan araç ve uygulamalara kilit ekranından kolayca erişim imkanı tanınıyor. Aynı zamanda kilit ekranınızı dilediğiniz duvar kağıdı ile özelleştirebiliyorsunuz.

7. Office Lens

Microsoft'un Geliştirdiği En İyi Android Uygulamaları 7

Office Lens beyaz tahta ve dökümanlardan elde edilen görüntüleri kırpma, geliştirme ve iyileştirme süreçlerinin ardından belgeyi okunabilir hale getiriyor. Fotoğrafları PDF, Word ve PowerPoint dosyalarına dönüştürüp OneDrive veya OneNote’a aktarabiliyorsunuz. Yazdırılan döküman, kartvizit ve posterleri işleyerek saklamanız mümkün. OCR teknolojisi içerdiği için görsellerdeki metinler içerisinde arama yapılabiliyor.

8. Microsoft Remote Desktop

Microsoft'un Geliştirdiği En İyi Android Uygulamaları 8

Microsoft Remote Desktop uygulaması ile Windows işletim sistemli bilgisayarınıza uzaktan bağlanabilir ve kontrolü ele alabilirsiniz. RDP yani uzak masaüstü protokolü ve Windows jestleri için RemoteFX teknolojileri sayesinde çoklu dokunmatik kullanım deneyimi sunuluyor. NLA teknolojisi ile güvenlik sıkı tutuluyor. Tüm uzak masaüstü bağlantılarını uygulama arayüzünden yönetebilirsiniz.