Kategoriler
Haberler

Iris X5 4G Yeni Android One Telefonu Olabilir

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bilgiler Google’ın Lava üretimi yeni Android One akıllı telefonunu Hindistan’da kullanıma sunacağı şeklindeydi. Yerel sağlayıcının Iris X5 4G modeli akıllı telefonu GFX Benchmark veritabanında belirdi. Haliyle cihazın donanımsal özellikleri de ortaya çıkmış vaziyette.

Cihaz dört çekirdekli 1.3 GHz işlemci ve Mali-T720 GPU’suna ev sahipliği yapan MediaTek MT6735 SoC’den güç alıyor. 4.6 inç genişlikli ekran 1280 x 720 piksel çözünürlük değeri sunuyor. 2 GB RAM ve 16 GB kapasiteli dahili depolama birimine yer veriliyor. Ana kamera 12 MP çözünürlüklü, ön kısımda selfie çekimler için 7 MP kamera bulunmakta. Ürün kutusundan Android 5.1 Lollipop işletim sistemiyle çıkıyor.

Yongaseti, RAM ve ekran özellikleri daha önce sızdırılan bilgilerle örtüşüyor, yani Iris X5 4G büyük ihtimalle ikinci nesil Android One akıllı telefonu olarak sunulacak. Hatırlanacağı üzere ülkemizdeki Android One modeli olan General Mobile 4G bir süre önce teknoloji mağazalarındaki yerini almıştı.