Kategoriler
Apps & Oyunlar

uCiC İle Dünyanın Her Bölgesinden İnsanlarla Etkileşime Geçin

uCiC uygulamasının arkasındaki fikir oldukça basit; gezegenin herhangi bir bölgesindeki bir insana soru sorun, bir fotoğraf ya da video isteğinde bulunun! Uygulama aynı konum üzerinde ilgi sahibi olan kullanıcıların birbirleriyle etkileşime geçmesini sağlıyor ve sıradan sosyal ağ platformlarından hayli farklı bir profil çiziyor. Yerel konum rehberi olarak düşünülebilecek olan bu araç ile çeşitli insanlardan bilgiler, fotoğraflar, videolara ulaşmak mümkün.

75 Farklı Sosyal Medya Sitesi

Diğer sosyal ağların aksine insanlarla arkadaş olmak söz konusu değil, kullanıcılar anonim kalıyor ve kalıcı ilişkiler kurmadan kişisel gizlilik korunacak şekilde iletişime geçebiliyor. Karma puan sistemi sayesinde bulunduğu konumla ilgili çok fazla sayıda insana yardım eden kullanıcılar bir adım öne çıkıyor, bu puanlama sistemi herhangi bir konumla ilgili iletişime geçmek istediğiniz insan tercihinde yardımcı olmakta.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için en iyi 7 fotoğraf kolaj uygulaması

Google Maps API’si ile hızlı şekilde çalışabilen uCiC’te Facebook, Twitter veya Google+ hesabınızla oturum açtıktan sonra basit şekilde bir konum için arama yapabilir ve o bölgedeki insanlara soru sormaya başlayabilirsiniz. Uygulama gerçek potansiyelini Ocak ayında Ukrayna’daki olaylar sırasında ortaya koymuştu. Donetsk’te yaşayan bir kullanıcı bölgeden krizin ortasında fotoğraf ve videoları paylaşabilmişti. Ücretsiz bir uygulama olan uCiC Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlara yüklenebiliyor.