in

Periscope’a Sessize Alma Seçeneği Eklendi

Akıllı telefonlar ile canlı yayın yapma olanağı sağlayan Periscope uygulamasının iOS versiyonu güncellendi. Güncellenen uygulamada artık sürekli canlı yayın yaptığı için sizi rahatsız eden kullanıcılarda “Mute” yani sessize alma özelliğini etkinleştirebiliyorsunuz. Mute seçeneğini birisi için etkinleştirdiğinizde ilgili kullanıcı takip etme listenizde kalmaya devam ediyor ama canlı yayına başladığında size bildirim ulaştırılmıyor.

Periscope kullanıcılarının bir kısmı sessize alma özelliğinin getirilmesine çok sevindi çünkü takip listenizden çeşitli nedenlerle çıkaramadığınız, gün içerisinde sürekli canlı yayın yaparak sizi rahatsız eden kullanıcılardan kurtulmuş oluyorsunuz. İlginç şekilde bazı şirketlerde hayli üst konumlarda bulunan insanların ve ünlülerin Periscope ile sürekli canlı yayın gerçekleştirme gibi bir tutkusu var.

Uygulamanın yeni  1.1.3 versiyonunda dil seçeneğini düzenlemek mümkün. İzlenme istatistiklerinin daha sonra görüntülenebilmesi sevindirici. iOS 8 cihazda bir yayını takip edenler başka bir iOS 8 cihaza geçtiğinde yayını aynı şekilde izlemeye devam edebiliyor; bunun için iki cihazın Bluetooth’ların aktifleştirilmiş olması ve aynı iCloud hesabıyla oturum açılması şart.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...