Kategoriler
Konular

En İyi Android Yedekleme Uygulamaları

En iyi Android yedekleme uygulamaları odaklı dosya konumuzla sizlerleyiz. Akıllı telefonlar günümüzde hayatımızın önemli birer parçası haline geldi. Aramalar, mesajlaşmalar, e-posta, internet sitelerinde gezinme, müzik dinleme, sosyal ağ sitelerinde gezinme ve daha fazlası için akıllı telefonlarımızı kullanıyoruz. Bu nedenle cihazlar ciddi miktarda veri ve dosya saklar hale geliyor. Tıpkı kişisel bilgisayarlarımız gibi akıllı telefonlar da zaman zaman hata veriyor ya da bozulabiliyor. Çalınması durumunda da verilere veda etmek olası. Bu nedenle yedek almak şart. Android işletim sistemli akıllı telefonlarda yedek almak ve sonrasında bu yedeği geri yüklemek için kullanılabilecek çok sayıda uygulama var. En iyi Android yedekleme uygulamaları için tanıtım işlevi görecek bir rehber hazırlamak istedik. Dilerseniz araçları daha yakından tanıyalım.

En İyi Android Yedekleme Uygulamaları

1. Mobile Backup and Restore

En İyi Android Yedekleme Uygulamaları 1

Avast Mobile Backup rehber, SMS, arama kayıtları ve fotoğrafları yedeklemek için kullanılabilecek başarılı bir uygulama. Ücretsiz olsa da müzik, video ve uygulamaları yedekleyebilmek için Premium versiyonu satın almak gerekiyor. Android verilerini otomatik olarak yedekleyip ayarlamalara uygun şekilde hareket edebiliyor. Fotoğraflar Google Drive’a kaydedildiği için Google hesabına ihtiyaç var.

2. G Cloud Backup

En İyi Android Yedekleme Uygulamaları 2

G Cloud Backup uygulaması ile rehber, mesajlar, fotoğraf, video, müzik, döküman, arama kayıtları ve dosyalar güvenli bulut depolama alanına kaydedilebiliyor. Yedekleri bulut depolama alanından sorunsuzca geri yüklemek mümkün. Yedeği geri almak için G Cloud ID’niz ile oturum açın, telefon otomatik algılayacak ve ayarları geri yükleyecektir.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

3. CM Backup

En İyi Android Yedekleme Uygulamaları 3

CM Backup dosyaları bulut depolama ortamına yedeklemek için faydalanılabilecek bir diğer başarılı uygulama. 5 GB ücretsiz depolama alanı sağlanıyor. Rehber, mesajlar, arama kayıtları, web tarayıcısı, fotoğraflar, takvim ve alarm yedeği alınabiliyor. Özellikle rehber yedeğini aldıktan sonra yeni akıllı telefona geçişte yedeği yüklemek için tercih edilebilir.

4. Super Backup

En İyi Android Yedekleme Uygulamaları 4

Super Backup Android’de yedek almak için yararlanabileceğiniz başka bir seçenek. Uygulama, rehber, SMS, arama kayıtları, yer imleri, takvimi SD kart, Google Drive ve Gmail’e yedekleyebilirsiniz. Cihazınızda hafıza kartı desteği yoksa yedek dahili depolama alanına yükleniyor. Reklam içermeyen ücretli bir sürümü var. Bazı özellikler için root erişiminin sağlanmış olması gerekiyor.

5. Easy Backup

En İyi Android Yedekleme Uygulamaları 5

Bu uygulama ile Android’li akıllı telefonunuzda uygulama, SMS, MMS, arama kayıtları, takvim, yer imleri, sözlük ve rehber verilerini yedekleyip geri yükleyebiliyorsunuz. Yedekler SD kart, Gmail, Dropbox, Google Drive, OneDrive ve Box servislerine upload edilebilmekte. Elle ya da otomatik yedek alma seçenekleri kullanılabiliyor. Yedekleri bu konumlardan kolayca geri alabilirsiniz.

6. Titanium Backup ★ root

En İyi Android Yedekleme Uygulamaları 6

Root erişimi sağlanmış bir akıllı telefonunuz varsa akıllı telefonunuzu tam anlamıyla yedeklemek için bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Uygulama, veri ve market linklerini yedekleme, geri yükleme, dondurma (Pro sürümde) seçenekleri var. Bu tablo korumalı uygulamalar, sistem uygulamaları ve SD karttaki dosyaları da içeriyor. Pro versiyonda zengin özelliklerin sunulduğunu belirtelim.

7. Helium – App Sync and Backup

En İyi Android Yedekleme Uygulamaları 7

Helium ile uygulama ve verileri bulut depolama alanı ya da SD karta yedeklemek mümkün. Araç uygulama verilerini diğer Android cihazlarla eşitleme imkanı sunuyor, aynı ağda olmasalar dahi bu işlem gerçekleştirilebilmekte. Ücretsiz versiyonda uygulamaları SD karta yedekleyebilir ve yedeği geri yükleyebilirsiniz.