in

Güncellenen You Tube’da Yer Alan X Simgesini Gördünüz Mü?

ARCHIV - ILLUSTRATION - Auf einem Laptop ist in Berlin das Internet-Videoportal YouTube zusehen, aufgenommen am 20.07.2012. Musikpreise wie die MTV Awards oder der Grammy bekommen Konkurrenz: Die Videoplattform YouTube will Anfang November eine eigene Verleihung auf die Beine stellen. Showgrößen wie Lady Gaga haben bereits zugesagt. Foto: Britta Pedersen/dpa (zu dpa "YouTube verleiht eigenen Musikpreis - Nutzer sollen mitentscheiden" vom 01.10.2013) +++(c) dpa - Bildfunk+++

Google yaklaşık 3 aydan beri üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü yeni You Tube’u kullanıcılara sundu. Son kullanıcılar artık You Tube üzerinden video izlerlerken daha sade bir sayfa ile karşılaşıyorsunuz. Yenilenen sayfa tasarımının haricinde ise kullanıcıların en çok işine yarayacak olan durum ise videoların altında yer alan durum çubuğunun artık şeffaf bir yapıya sahip olması oluyor. Bildiğiniz gibi eski You Tube üzerinden video izlerken imleç hareket ettiği zaman durum çubuğu beliriyordu ve bizde sanki azıcık yer kaplayan çubuk sanki bütün ekranı kaplarmış gibi bizi çok rahatsız ediyordu. Güncellenen video panelinin içerisinde bir de X simgesi yer alıyor. İlk başlarda herkesin merakla baktığı bu X simgesinin aslında bize çok büyük bir yardımı olacak. Video izlemeye başladığınızda videonun alt kısmında yer alan durum çubuğunu X simgesi üzerinden tamamen ortadan kaldırabiliyoruz.  You Tube’a eklenen X simgesi ile artık video izlerken imleçi video üzerinde istediğimiz gibi oynatabileceğiz.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...