Kategoriler
Haberler

ASUS ZenFone 2 Laser ve ZenFone 2 Deluxe

Bugün gerçekleştirdiği tanıtım ile çılgın bataryaya sahip ZenFone Max modelini ilan eden Asus hızını alamadı ve ZenFone 2 Deluxe ile ZenFone 2 Laser modellerini de duyurdu. Daha önceki ZenFone 2 modellerinin elden geçirilmiş hali olan cihazlar sayesinde ZenFone 2 seçenekleri daha da artıyor. Adlarından anlaşılacağı gibi Deluxe modeli daha üstün özelliklerle donatılmış ve Laser modeli kamera konusunda ilerleme içeriyor.

Asus Zenfone 2 Deluxe

ZenFone 2 Deluxe

Mart ayında ilan edilen ZenFone 2 ile aynı boyutlarda olan ZenFone 2 Deluxe’de premium tip poligon dizaynı yer alıyor. 500’den fazla üçgenden oluşan kristal mücizesinden söz ediliyor. Dual SIM desteği, 5.5 inç Full HD ekrana sahip telefona Intel Atom işlemci güç veriyor ve standart biçimde 4 GB RAM yer alıyor. Bir diğer ilerleme 64 ve 128 GB depolama seçenekleri. 128 GB microSD kart takanlar çeyrek TB alan elde edebilir! Elbette Android 5.0 Lollipop yüklü. 13 MP kamera, 5 MP ön kamera, 3000 mAh batarya içeren telefon BoostMaster ile 39 dakikada yüzde 60 şarj basabiliyor.

Asus Zenfone 2 Laser

ZenFone2 Laser

ZenFone 2 ZE500CL modelini esas alan Asus ZenFone 2 Laser ile 5 inç 720p ekran geliyor ama ilerleme gösteren kamera. 8 MP yerine 13 MP kamera var ve Super Resolution modunda 52 MP değerine kadar çıkabiliyor. Adından anlaşılacağı gibi bir diğer ilerleme lazer bazlı otomatik odaklama. Ön kamera ise artık 2 yerine 5 MP. Hızlı odaklama dışında kamera ile ilgili diğer iyileştirmeler de var. Diğer ZenFone modelleri aksine işlemcisi Intel Atom değil Qualcomm Snapdragon 410. 2 GB RAM, 8 ya da 16 GB depolama alanı ve microSD kart desteği içeren telefonun ekranı IPS değil ama Gorilla Glass 4 koruması var. Android 5.0 Lollipop yüklü telefonda batarya sunulan ülkeye göre 2070 ya da 2400 mAh kapasiteli.