Kategoriler
Rehberler

Android Telefonu Mikrofon Olarak Kullanmak

Skype üzerinden konuşmak ve çevrimiçi oyunlarda arkadaşlarla iletişim kurmak için mikrofonlar oldukça faydalı oluyor. Peki, elinizin altında bir mikrofon yoksa ve mikrofon kullanmanızı gerektirecek acil bir durumla karşı karşıyaysanız ne yapacaksınız? Android telefonu mikrofon olarak kullanmak mümkün. Hatta Windows Phone ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlardan da bu şekilde faydalanılabiliyor. Android telefonu mikrofon olarak kullanmak için ihtiyacınız olan şey doğru uygulama ve onun masaüstü istemcisi.

Android Telefonu Mikrofon Olarak Kullanmak

Wireless Orange adlı harika bir web sitesi var ve ihtiyacınız olan her şey aslında burada mevcut. Daha önce bu bölümde akıllı telefonunuzu web kamerası olarak kullanabilmeniz için yapmanız gerekenlere değinmiştik, şimdi ise mikrofon olarak nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız.

Android Telefonu Mikrofon Olarak Kullanmak 1

Programın adı WO Mic. Windows programı, bir sürücü ve Android uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Tüm bunlar hayli küçük boyutlu ve cihazlarda çok küçük alan kaplıyor. Uygulamanın bir premium versiyonu da var ve daha yüksek ses kalitesi sunabiliyor ancak genel kullanım için çok da gerekli olmadığını söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?

Bağlantıya eriştikten sonra gerekli dosyayı indirin ve kurulumu başlatın. Kurulum sihirbazında karşınıza çıkan aşamaları basitçe takip etmeniz yeterli olacaktır. Şimdi aksiyon zamanı! Akıllı telefonunuzda uygulamayı ve bilgisayarınızda programı çalıştırın.

Android Telefonu Mikrofon Olarak Kullanmak 2

Uygulama akıllı telefonunuz ile bilgisayarınız arasındaki bağlantıyı Bluetooth, USB ya da Wi-Fi üzerinden gerçekleştirebiliyor. En ideal seçenek USB, eğer bunu çeşitli nedenlerle yapamıyorsanız Wi-Fi’ı tercih edin, Bluetooth son seçenek olarak düşünülmeli. Bağlantı tipini akıllı telefon uygulamasındaki “Settings” menüsünden belirleyebilirsiniz.

Şimdi uygulamadaki “Start” butonuna dokunun. Ardından Windows programında “Connection > Connect” yolunu izleyin, bağlantı tipini seçin ve “OK” butonuna tıklayın. İşlem bu kadar basit.

Bu araçları test etmemiş olsak da aynı işlemi Windows Phone işletim sistemli akıllı telefonlarla gerçekleştirmek için Real Microphone ve iPhone’larda gerçekleştirebilmek için Megaphone Free uygulamalarını kullanabilirsiniz.