Kategoriler
Konular

HTC One M9 Kullanıcı Arayüzü

htc one m9 kullanıcı arayüzü

HTC One M9, Android 5.0.2 Lollipop işletim sistemiyle geliyor. İşletim sistemine HTC’nin Sense 7.0 arayüzü eşlik ediyor. Markanın bu yedinci sürüm arayüz paketi, her zamanki gibi çok zengin. Blinkfeed, zengin ana ekran ve tema desteğinin yanında, bu arayüzle beraber yumuşak ve akıcı bir kullanım deneyimi vadediyor HTC One M9.

htc one m9 kullanıcı arayüzü

Kilit ekranı Sense 6’dan çok farklı değil. Saat, hava durumu gibi ikonlarla beraber, cevapsız çağrılar, okunmamış SMS’leri vs görebildiğimiz klasik bir ekran var. Aşağı tarafta seçeceğiniz uygulamaların kısayolları mevcut. Ana ekran ise tamamen özelleştirilebilir. Widget ve ikonların yerleşimini, boyutunu kendiniz ayarlayabiliyorsunuz.

HTC One M9’un arayüz boyutunda belki de en dikkat çekici kısım, Blinkfeed kısmı. Ana ekranı sola kaydırarak ulaşabildiğimiz Blinkfeed için kısaca HTC’nin geliştirdiği sanal asistan diyebiliriz. Tüm gündemi, RSS beslemelerinizi, sosyal hesaplarınızı takip edebildiğiniz Blinkfeed, bir yaşam koçu gibi sizi izliyor, hatta önerilerde bulunuyor. Örneğin yemek yediğiniz zamanları takip edip o saat geldiğinde size çevredeki restoranları gösteriyor.

HTC telefonların beğenilen özelliklerinden olan çift tıklayarak telefon kilidini açabilmek HTC One M9’da da yer alıyor. Ayrıca parmağınızı aşağı doğru kaydırdığınızda ses kısma gibi yeni özellikler de eklenmiş. Geri kalan kısım önceki modellerle aynı denebilir. Özetle HTC One M9 kullanıcı arayüzü açısından işlevsel kelimesini hak ediyor. Sade ve basit değil ama telefon ana ekranından kilit ekranına, menülerine kadar özelliklerle donatılmış.