Kategoriler
Konular

HTC One M9 Kamera Özellikleri

HTC One M9’un kamerası 20 MP BSI sensöre sahip. Sensörün boyutu 1/2.3″. Maksimum 5376 x 3752 piksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebiliyoruz. Objektfimiz, 27 mm geniş açı ve f/2.2 diyafram açıklığına sahip. Optik görüntü sabitleme sistemi bulunmuyor cihazda. Kamera arayüzü HTC One M8’le aynı. Şikayet edecek pek birşey yok, kendini kanıtlamış zaten. Selfie, panorama ve kamera çekim modları baz alınarak hazırlanmış arayüz. İsteğinize göre Bokeh, Photo Booth (ızgaralarla bölünmüş 4 fotoğraf beraber), Split Capture (iki kameralı) çekim modlarını da kullanabilirsiniz. HDR ve makro fotoğraf çekebileceğiniz bu aletin manuel modu da bulunuyor. Maksimum ISO, poz telafisi, beyaz dengesi ve imaj düzenlemesi yapabiliyorsunuz manuel modda.

İmaj Kalitesi

Yeni 20 MP kameranın çektiği fotoğrafları imaj kalitesi açısından değerlendirecek olursak, kullanıcısını kesinlikle üzmeyeceğini söyleyebiliriz kısaca. Detay miktarı tatmin edici seviyede. Fakat gürültü (noise) miktarı da gözle görülür seviyede. Gece fotoğraflarında daha fazla göze çarpsa da noise miktarı, parlak fotoğraflar çekebiliyoruz. İyi ışıklandırma şartlarında HTC One M9’un kamerası keskinlik yönünden de beklentileri karşılıyor.  4 MP UltraPixel ön kamera da selfiler için gayet yeterli.

Video Kalitesi

HTC One M9, 30 FPS’de 4K video çekebiliyor. Çözünürlüğü Full HD’ye çektiğimizde 60 FPS’ye kadar çıkabiliyoruz. 4K videoları 41.9 mbps ve 96 kbps seviyesinde kaydeden akıllı telefon 1080p videoları 20 mbps ve 192 kbps hızında kaydediyor. Video kalitesi de fotoğraftakine benziyor; yüksek detay, yüksek noise. Renkler, kontrast ve beyaz dengesi çok iyi. Dinamik aralık, fotoğrafa oranla daha düşük gözüküyor.

HTC One M9 kamera yönünden genel olarak mükemmel olmasa da yeterli gözüküyor.