Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

LG118 Kamera Bluetooth Akıllı Saat Telefon

Beyaz ve siyah kayış seçenekleri, altın, gri ve koyu gri gövde renkleriyle satışa sunulan LG118 akıllı saatin öne çıkan temel özellikleri Bluetooth üzerinden kablosuz bağlantı, dahili kamerayla doğrudan fotoğraf çekebilme ve NFC yakın temas teknolojisi. 34.99 dolar gibi uygun bir fiyata sahip olan akıllı saat ne türden özellikler içeriyor ve fiyatının karşılığını verebiliyor mu?

201507101150157752

Plastik kayış içeren ve metal kilit sistemiyle klasik spor saatleri andıran LG118 akıllı saatin gövdesiyse kare biçimli kesilmiş paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş. Üst kısımda duran kameraya ve tasarım hatlarına bakarak Samsung Gear 2 tarzı bir görünüm tercih edilmiş diyebiliriz. 58.5 x 39.5 x 12.3 mm boyutlarındaki saat iri boyutlarda sayılabilir. Kolda gösterişli duran LG118’in ağırlığı ise 60 gram. Önde yer alan 1.54 inç genişlikli dokunmatik ekran sayesinde kontrollerin büyük kısmı gerçekleşiyor. Ek olarak bu 240 x 240 piksel ekranın soluna denk gelen bir buton var. LG118 solundaki buton üstünde kapaklı bir USB portu var ki şarj için kutudan çıkan USB kablosunun ucu buraya bağlanıyor. Kapaklı olmasının nedeni LG118’in ıslanmaya karşı dayanıklı tasarlanmış olması ama tam olarak su geçirmez değil. İlgi çeken yanlardan biri menü sisteminin Türkçe olarak kullanılabiliyor olması. Arka kapak altında değiştirilebilir batarya, SIM yuvası ve microSD yuvası var. Gerekli Android uygulamasını indirmek için gösterilen barkodu okutmak gerekiyor.

Bluetooth 3.0 üzerinden telefonla bağlantı kuran akıllı saat bildirimleri gösterebiliyor, kayıp cihaz yerini bulabiliyor, pedometre ile adım sayabiliyor, telefon kamerasını uzaktan aktifleştirebiliyor, aynı zamanda 0.3 MP VGA kamerasıyla 640 x 480 piksel fotoğraf ya da 320 x 240 piksel video (7.4 fps) çekilebiliyor. 550 mAh kapasiteli batarya içerip bir günden fazla kullanılabilen saatin aynı zamanda uyku takip, NFC bağlanhtısı, hareket hatırlatıcı, takvim, ses kayıt, alarm ve sohbet gibi özellikleri de var. Ekranı kaplayan saat görüntüleri analog, dijital ya da hibrit seçenekler arasından seçilebiliyor. Ekranın üstünde mikrofon, altındaysa ses çıkışı var. Asıl ilginç olansa SIM kart takılabilmesi ve kendi başına telefon / SMS için kullanılabilmesi. Elbette GSM ile sınırlı. Firma daha da ileri gidip microSD kart yuvasına yer vermiş ki dahili bellek 32 GB artış alabiliyor. Müzik çalar olarak kullanılabilen LG118’in şok sayıda özellik içerdiği apaçık ortada.

Bu fiyata sunulabiliyor olması son derece şaşırtıcı http://www.gearbest.com/lg118-_gear/