Kategoriler
Konular

En İyi Android Parola Yönetimi Uygulamaları

En iyi Android parola yönetimi uygulamaları ile sizlerleyiz. Son yıllarda online servislerin sayısının hızla artması bizleri baş edemeyeceğimiz miktarda kullanıcı adı ve parola bilgisiyle baş başa bıraktı. Elbette her platformda aynı parolayı kullanmak mümkün ancak şifrenizin kötü niyetli bir kişinin eline geçmesi durumunda felaketle karşılaşmanız olası. Neyse ki parolalarınızı güvenle saklamanıza olanak tanıyan çok sayıda uygulama mevcut. Dilerseniz şimdi en başarılı Android parola yönetimi uygulamaları nelermiş hep birlikte görelim.

En İyi Android Parola Yönetimi Uygulamaları

1Password

En İyi Android Parola Yönetimi Uygulamaları 1

Geçtiğimiz yıl tasarımında ciddi değişiklikler yapılan 1Password Android uyumlu en iyi parola yönetimi uygulamalarından birisi konumunda. Başarılı arayüzü ve sorunsuz çalışmasıyla dikkat çeken uygulamada gizli bilgilerinize erişmek için ekstra efor sarf etmeniz gerekmiyor. Oturum açma bilgileri, parolalar, ödeme bilgileri, gizli notlar ve bilgiler AES-256 şifreleme ile korunuyor. Dropbox hesabı üzerinden diğer cihazlardaki uygulamalarla senkronizasyon imkanı var. Tarayıcıya entegre olduğu için web sitelerinde otomatik doldurma özelliğinden yararlanabiliyorsunuz.

LastPass

En İyi Android Parola Yönetimi Uygulamaları 2

LastPass’in Android uygulaması ihtiyaç duyacağınız hemen her türlü özelliği içermekte. Fotoğraflar ve ses kayıtları da dahil olmak üzere hassas bilgilerinizi koruma altına alabilir, parola oluşturma aracını kullanabilir ya da farklı cihazlardaki uygulamalarla senkronizasyon gerçekleştirebilirsiniz. Web tarayıcısıyla entegre çalışabildiği için elbette oturum açma bilgilerini otomatik doldurabiliyor. Samsung Galaxy S5’teki parmak izi okuyucuyu dahi destekliyor.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

mSecure

En İyi Android Parola Yönetimi Uygulamaları 3

mSecure gelişmiş özelliklere ev sahipliği yapan bir diğer parola yönetimi uygulaması. Verileriniz için endüstri standartlarında şifreleme özelliği sunan araç bilgilerinizi organize etmek için çeşitli yöntemler barındırıyor. Dropbox üzerinden veri senkronizasyonu hazır. Yakın konumdaki cihazları Wi-Fi ağı üzerinden de eşleştirebilirsiniz. Her iki durumda da güvenli aktarım söz konusu. Uygulamada tablet desteği ve web tarayıcısı entegrasyonu özellikleri mevcut.

Dashlane

En İyi Android Parola Yönetimi Uygulamaları 4

Dashlane Password Manager çeşitli platformlarda kullanılabilen başarılı bir parola yönetimi aracı. AES-256 bit şifreleme destekli uygulama Windows, Mac, iOS ve Android platformları arasında eşitleme yapabiliyor. Parola dışında ID, kredi kartı bilgisi, adres ve hassas notları da saklama olanağı sunuyor. Otomatik doldurma özelliği için kendi web tarayıcısına sahip olan uygulama oturum açma bilgilerinizi elle girmek istediğinizde kopyala – yapıştır işlevinden yararlanmanıza da olanak tanıyor.